Zneužívání trvalo minimálně dvě měsíce. Se starší sedmiletou dívkou podle rozsudku i souložil, jí a její o čtyři roky mladší sestře podle soudu pouštěl pornografické filmy.

S další ženou před dívkami souložili, polévali dívky močí a pojídali výkaly. Muž jakoukoli vinu popírá. Rozsudek není pravomocný, muž se proti němu odvolal, státní zástupce si ponechal lhůtu.

Podle soudu ale důkazy svědčí o vině obžalovaného a nedokázal objasnit řadu okolností případu. Státní zástupce dnes v závěreční řeči řekl, že sedmiletá dívka měla svého strýce ráda, ale znala takové podrobnosti k případu, že si je nemohla vymyslet.

Před soudem, ale v oddělené kauze, je kvůli zneužívání dívek i sedmatřicetiletá žena, která dnes u soudu vypovídala. Také ona jakékoli zneužívání dívek popřela. Na případ přišly učitelky dívky, které si všimly jejího podivného chování. Podle soudkyně ve škole na toaletách například roztírala své výkaly.

Když se snažily zjistit, co se stalo, dívka jim pověděla o svých zkušenostech. Prý měla strýce ráda, ale nelíbilo se jí, co s ní dělá. Podle znalců zážitky dívku velmi negativně poznamenaly.

Rodičům nic neřekla, protože měla strach. Muž jí údajně vyhrožoval, že pokud někomu o svých zážitcích poví, uřízne jí hlavu.

Trest, který soud muži uložil, je v horní polovině trestní sazby. Vysoký ho navrhoval i státní zástupce, protože podle znalců je malá šance na to, aby se muž napravil.

Soudkyně dnes v odůvodnění uvedla, že muž má za sebou bohatou kriminální minulost. Trestaný byl už v 15 letech, kdy začal být trestně odpovědný.