Bezmocný kojenec zemřel na podvýživu. Tak kruté podezření má ústecká policie. Vyšetřuje smrt sedmiměsíčního kojence.

Zemřel v ústeckých Předlicích na podvýživu a takzvaný „šejkr syndrom“. Policisté ze smrti viní třiadvacetiletou matku dítěte.

Policejní komisař Václav Kabátník potvrdil, že „matka dítěti dávala v podstatě jenom jíst vodu s moukou a pít čaj.

„Žádné další potraviny dítě nedostávalo. Také byly u miminka zjištěny krevní výrony pod tvrdou plenou mozkovou a krevní výrony omozečnic,“ dodal Kabátník.

Tyto výrony způsobilo nešťastné třesení dítěte matkou. Kojenec navzdory snaze zdravotníků zemřel.

Dosavadní poznatky policie svědčí o tom, že dítě krkavčí matka krmila jenom vodou s moukou. Kromě toho s dítětem třásla tak, až mu způsobila krevní výrony na mozku. Toto zjištění je vrchol ledovce, protože podle sousedů krutá matka dítě bila již od narození. Týrala prý též jeho tři další sourozence.

Svědci hovoří dokonce o „mlácení dítětem o zem“, potvrzují, že s dítětem matka třásla a na starší své děti křičela a minimálně je fackovala. Dokonce v posledním měsíci života kojenci matka nedávala jíst vůbec.

U dalších tří děti ženě policisté neprokázali, že by je týrala, proto zůstaly v její péči. Žena z Předlic si vyslechla obvinění z trestného činu usmrcení z nedbalosti. Je vyšetřována na svobodě. Ženě hrozí až 6 let za mřížemi.

JAK K NEŠTĚSTÍ DOŠLO?
- matka krmila dítě jen vodou s moukou a dávala mu pít čaj
- dítě zemřelo na následky třesení
- podle sousedů krutá matka dítě bila již od narození
- týrala prý též jeho tři další sourozence, ti jí ale nadále zůstali v péči