Proto včera stanul před ústeckým krajským soudem. Obžalovaný se měl od 20. 3. do 27. 4. 2010 ve Vazební věznici Litoměřice chovat mimořádně odporně.

Státní zástupce doslova uvedl, že Gulyáš na cele č. 331 po spoluvězni chtěl, aby mu sál ústy jeho penis.

Proto si lehl na postel, sundal si kalhoty a trenýrky, týraný muž z obavy, aby jej obviněný fyzicky nenapadl, jelikož obviněný jej již před tím opakovaně fyzicky napadl, vzal jeho penis do pravé ruky, vložil si jej do úst a provedl jeho sání.

Kromě toho Gulyáš jej údery pěstí, dlaní do hlavy, horní poloviny těla, boků, kopáním a výhrůžkami nutil k různým úsluhám. Obžalovaný před soudem rozhodně popřel, že by někoho znásilnil a mlátil. Obvinil jiného vězně z podobných praktik na cele.

Katalog zla

Podle obžaloby napadaný muž musel Gulyášovi odevzdávat vězeňskou stravu, prát prádlo, umývat nádobí, masírovat nohy, stlát postel, vařit kávu, plazit se s obviněným, který mu seděl na zádech po cele, dále jej nutil napadat jiného jednadvacetiletého spoluvězně.

Zlomový byl 27. duben 2010. Tehdy byly vrchním dozorcem zjištěny na těle týraného muže stopy po fyzickém násilí. Gulyáš proto byl přemístěn na jinou celu.

Podle státního zástupce Gulyáš spoluvězně „pod pohrůžkou násilí donutil k pohlavnímu styku, čin spáchal jiným pohlavním stykem provedeným způsobem srovnatelným se souloží a takový čin spáchal na osobě ve výkonu vazby, jednak jiného násilím, pohrůžkou násilí nutil, aby něco konal a trpěl“.

Gulyáš přiznal jenom pár facek poškozenému spoluvězni. „Dal jsem mu ránu kvůli tomu, že přepadl malého kluka… Nikdy mu ode mě netekla krev a nikdy neměl modřiny,“ říkal. Prý ho rozčílilo, že spoluvězeň, kterého měl podle obžaloby šikanovat, oloupil nezletilého chlapce.

Gulyášovo moralizování ale u trestního senátu nevzbudilo velký dojem. Následovala otázka, jak se choval on, proč byl ve vazbě. Gulyáš odpověděl, že vařil drogy, ale hned dodal, že byly pro dospělé lidi.

Ano i ne

K hrubému jednání s obětí se přiznal i nepřiznal zároveň. Něco málo připouštěl, ale… Prý své údajné oběti dával věci z balíčku a tabák na kouření výměnou za jiné jídlo. Třeba snídaně. Ale suchý chleba prý poškozenému nebral.

Taky šikanovaný mladík myl ze všech nejvíce nádobí, ale neví proč. Přiznal masírování nohou. „Říkal, že prý to umí, tak mi to udělal,“ řekl Gulyáš.

Také řekl, že kvůli němu se chtěl šikanovaný spoluvězeň dostat na jinou celu, dostal proto od Gulyáše facku a sebral mu tabák. Nakonec žádost o přemístění oběť stáhla, ale Gulyáš nevěděl proč.

Že obviněnému musel vařit kávu? „Vzbudil jsem ho, že budeme pít kafe, tak šel udělat kafe,“ řekl Gulyáš. Ale spoluvězeň to prý dělat nemusel. Soud pokračuje výslechy svědků.