Ten napsal dopis na rozloučenou a odešel z domova. Skalnatý terén v údolí Labe prohledávali do tmy, čtyřiadvacetiletý muž přitom nad ránem přišel domů a matka ho našla spát v kůlně. Zásah přišel na 300 tisíc korun.

Policisté mladíka hledali celou neděli až do pondělní půl druhé ráno. Mladík z Povrlů v neděli ráno napsal dopis na rozloučenou a odešel z domova.

V dopisu si stěžoval na finanční potíže, a prý přemýšlí o sebevraždě. Loučil se v něm s matkou, hodnotil svůj dosavadní život. Dopis našla matka v neděli o sedmé hodině ranní. Nakonec v 10.45 hod. poprosila o pomoc na policejní stanici v Neštěmicích.

Policisté a další pomocníci vyrazili do pátrací akce. Skalnatý terén v údolí Labe prohledávali až do tmy. Mladík mezitím bloudil mezi Povrly a Roztoky. Viděl létat nad krajinou vrtulník, ale jak později uvedl policistům, jenom „bloudil po kopcích“.

Podle Martina Jerie, jenž se specializuje na pátrání po osobách, mladík musel tušit, že je hledán.

Nakonec mladík přišel v pondělí v 1.45 hod. k domu, kde bydlel, ustlal si za dveřmi kůlny, takže dveře nešly otevřít, a usnul. Že je na živu, a ještě k tomu v domácí kůlně, se dozvěděli policisté až v pět hodin ráno.