VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Věříte, že by tato nevinná tvář zavraždila muže bodnutím?

Ústí nad Labem – V poutech přivedla vězeňská stráž Veroniku Muraňskou, rozenou Matosovou (1987) z Mostu, před trestní senát ústeckého krajského soudu. Ve vazbě čekala na soud, protože podle obžaloby zabodla 12 centimetrů dlouhou čepel nože do muže, se kterým se hádala. Je obviněna z vraždy. Hrozí ji nejméně deset let za mřížemi.

19.5.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Filip Vlček

Obžalovaná žena ale úmysl zabít muže popírá. Neuvědomuje si, že by muže bodla. Státní zástupkyně podala obžalobu na Muraňskou, protože letos 13. ledna kolem třetí hodiny ranní, po předchozí rozepři s jedním mužem (1974) v bytě kamarádky, si vzala na svoji obranu kleště a kuchyňský nůž.
Potom se šla hádat s mužem z domu ven na trávník. K tragédii před domem došlo v mostecké ulici Konstantina Biebla.

Obžalovaná mladá žena obviňovala muže, že jí ukradl tisíc korun. Na trávníku po hádce jej údajně bodla kuchyňským nožem s délkou čepele asi 12 cm.
Osudná rána nožem byla vedena do levé strany hrudníku. Nůž pronikl do levé komory srdce s krvácením do hrudníku. Záchranná služba, která později přijela na místo, již nemohla muži pomoci. Zemřel na vykrvácení. Podle státní zástupkyně tím Muraňská muže úmyslně usmrtila.


Po půlnociNůž, který byl předložen soudu jako vražedná zbraň, obžalovaná nepoznala. Nůž prý vypadal jinak. Kleště si vzala s sebou na sebeobranu, potom si vzala na obranu raději ještě nůž. Kleště měla v kapse a nůž v rukávu bundy.


„Vzala jsem si kleště a nůž, protože jsem se ho bála. Měl podle známých za sebou nějaká el pasa,“ uvedla vyslýchaná žena. Na dotaz předsedy senátu Ivana Elischera co znamená el paso, uvedla, že je to termín pro loupež.

Obviněná žena uvedla, že po půlnoci z bytu odešla i se známými. Cestou šli pro cigarety a v baru Laguna zjistila, že jí chybí tisícovka. Proto se vrátili zpět do bytu, neboť z krádeže podezírala budoucí oběť bodnutí. Muž spal v bytě, a ona jej probudila a prohledala jeho věci. Peníze nenašla. Muž popřel, že by peníze vzal.

Potom, aby se nehádali v bytě, šli ven. Při hádce Muraňská, jak uvedla včera u soudu, oběma rukama strčila muže do hrudi, až upadl na trávu. Potom vstal a udeřil ji. Nůž jí přitom vypadl z rukávu. Dal Muraňské několik dalších ran, jestli facky nebo pěstí, neví. Dostala rány zkrátka do zad.
Všimla si, že muž měl v ruce nůž. Stál od ní zhruba dva metry. Obviněná vytáhla kleště a hodila je po něm. Netrefila ho, on se prý před letícími kleštěmi předklonil. Nůž potom hodil směrem k ní.

Nějaké krve si tam určitě všimla, podle toho, co řekla u soudu, až v bytě u známé, kam se následně vrátili. „Mezi palcem a ukazovákem jsem měla krev na ruce, kde jsem předtím držela nůž. Krev jsem si pak umyla, nevěděla jsem, jak se tam vzala,“ uvedla k tomu obviněná. Později odešla domů ke svým dětem.

Nebodla


Muraňská odešla domů od kamarádky i přes to, že její známí volali záchrannou službu. U soudu uvedla, že si vůbec nespojovala zavolání záchranky s mužem, kterého podezírala z krádeže. Nevěděla totiž, že je zraněný. Později si pro ženu přišli policisté do bytu, kde spala s dětmi.

U soudu zdůraznila, že si neuvědomuje, že by muže bodla. Neviděla, co se stalo, když jí muž mlátil, kryla si obličej, měla zavřené oči. Nůž, který jí vypadl z rukávu, později sebrala a odnesla ke kamarádce domů. Nebyl zakrvácený. Znovu zopakovala, že přinesla zpět do domu kamarádky nůž, který není vůbec totožný s nožem uloženým ve spisu u soudu. Soud dnes znovu pokračuje.

Autor: František Roček

19.5.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Ostatní - Písaři Zapisovatelka. Požadované vzdělání: úsv. 16 400 Kč

Písaři Zapisovatelka. Požadované vzdělání: úsv. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 16400 kč, mzda max. 22170 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Místo výkonu práce: Kramoly č.p. 641/37, Střekov, Ústí nad Labem., Požadujeme: středoškolské vzdělání, bezúhonnost, výbornou schopnost psaní na klávesnici - všemi deseti, základní znalost MS Office Word, znalost českého jazyka - pravopis, gramatika., Nabízíme: platové podmínky 16 400 - 22 170,- Kč., příspěvek na stravování, 25 dní volna + 4 dny indispozičního volna., Hlásit se osobně na uvedené adrese od 08:00 do 14:00 hod u Mgr. Pinkasové.. Pracoviště: Okresní soud v ústí nad labem, Kramoly, č.p. 641, 400 03 Ústí nad Labem 3. Informace: Alena Pinkasová, +420 477 047 456.

Administrativa - Administrativa Ostatní odborní pracovníci v 25 210 Kč

Odborní administrativní pracovníci v právní oblasti Odborný rada v odboru pro severočeskou oblast, v oddělení rozhodování sporů a ochrany spotřebitele (SM 761). Požadované vzdělání: vysokoškolské. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 25210 kč, mzda max. 37890 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Mírové náměstí č.p. 3097/37, Ústí nad Labem., Předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu jako služební orgán příslušný podle § 10 odst. 1 písm. f) zákona č. 234/2014 Sb., o státní službě (dále jen "zákon"), vyhlašuje výběrové řízení na služební místo: odborného rady v odboru pro severočeskou oblast, v oddělení rozhodování sporů a ochrany spotřebitele - právník ADR/ODR (SM 761) v oboru služby:45. Elektronické komunikace a poštovní služby s místem výkonu služby: Ústí nad Labem. , Služba na tomto služebním místě bude vykonávána ve služebním poměru na dobu neurčitou. Služební místo je zařazeno podle Přílohy č. 1 k zákonu o státní službě do 13. platové třídy . , S ohledem na povahu činnosti Českého telekomunikačního úřadu se nestanovuje na služební místo způsobilost seznamovat se s utajovanými informacemi v souladu s příslušnými právními předpisy., Hlavní popis činnosti: a) Celostátní koordinace a metodické usměrňování elektronických komunikací včetně ochrany zájmů spotřebitele v oblasti elektronických komunikací a poštovních služeb. b) Vyřizování a evidence podání (stížností) spotřebitelů v elektronických komunikacích a poštovních službách. c) Vedení správních a přestupkových řízení, ukládání pokut a povinností nepeněžitého plnění. d) Spolupráce s ostatními orgány státní správy., Žadatel musí splňovat základní předpoklady pro přijetí do služebního poměru a zařazení na služební místo odborného rady v odboru pro severočeskou oblast,v oddělení rozhodování sporů a ochrany spotřebitele - právník ADR/ODR podle § 25 zákona, tj.: a) je státním občanem České republiky, občanem jiného členského státu Evropské unie nebo občanem státu, který je smluvním státem Dohody , o Evropském hospodářském prostoru [§ 25 odst. 1 písm. a) zákona], b) dosáhl věku 18 let [§ 25 odst. 1 písm. b) zákona], c) je plně svéprávný [§ 25 odst. 1 písm. c) zákona], d) je bezúhonný [§ 25 odst. 1 písm. d) zákona], e) dosáhl vysokoškolského vzdělání v magisterském studiu [§ 25 odst. 1 písm. e) zákona], f) má potřebnou zdravotní způsobilost [§ 25 odst. 1 písm. f) zákona]., V souladu se služebním předpisem je dále požadováno: ukončený magisterský studijní program v oboru právo., Kontakt: https://www.ctu.cz/vyberove-rizeni-na-sluzebni-misto-odborneho-rady-v-odboru-pro-severoceskou-oblast-v-oddeleni-17. Pracoviště: Český telekomunikační úřad - provozovna mírové nám., Mírové náměstí, č.p. 3097, 400 01 Ústí nad Labem 1. Informace: Luboš Mračko, +420 475 309 300.

Výroba - Výroba Provozní zámečníci, údržbáři 17 000 Kč

Provozní zámečníci, údržbáři Údržbář - mechanik. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Přestanov 113., Náplň práce: provádění oprav a pravidelné údržby výrobních strojů, provádění preventivní údržby areálu a výrobní haly., Požadujeme: zručnost, spolehlivost, angličtina - základ, 2 roky praxe, vyhláška 50/78 Sb., Nabízíme: mzdu 17 000 - 22 000,- Kč., nástup ihned, práce na ranní směnu od 8 - 16 hod., Hlásit se osobně na uvedené adrese v dopoledních hodinách.. Pracoviště: Minda ktsn plastic solutions s.r.o., 403 17 Chabařovice. Informace: Michaela Pěčková, +420 411 198 924.

Věda a výzkum - Věda a výzkum Chemičtí technici, chemici 24 000 Kč

Chemičtí technici pro technický rozvoj, výzkum a vývoj a pracovníci v příbuzných oborech Odborný pracovník technického servisu prodeje. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 24000 kč, mzda max. 26000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Revoluční 1930/86, Ústí nad Labem., Popis pracovní pozice:, podíl na výzkumu, vývoji nových produktů a jejich aplikací , technická podpora prodeji, komunikace se zákazníky, technické konzultace a technická řešení pro zákazníky, spolupráce s marketingem, příprava technické dokumentace (aplikační a technické listy), Požadujeme:, SŠ či VŠ v oboru chemie (obor: polymery, alkydy - výhodou) - vhodné i pro absolventy VŠ, anglický jazyk na komunikativní úrovni slovem i písmem, znalost Microsoft Office, řidičský průkaz sk. B, Nabízíme:, samostatnou práci ve společnosti s dlouholetou tradicí, možnost osobního a odborného růstu, pracovní smlouva na hlavní pracovní poměr s možností prodloužení, pracovní doba 37,5h týdně, 5 týdnů dovolené, příspěvek na penzijní připojištění po roce pracovního poměru, dostupnost pracoviště - v centru města Ústí nad Labem, blízkost nádraží, MHD, možnost příspěvku na ubytování či dopravu pro uchazeče z jiného kraje, Kontaktní osoba:, Bc. Jana Hlávková, personální oddělení, telefon: 477 163 107, e-mail: hlavkova@spolchemie.cz. Pracoviště: Spolek pro chemickou a hutní výrobu, akciová společnost, Revoluční, č.p. 1930, 400 01 Ústí nad Labem 1. Informace: Jana Hlávková, +420 477 163 107.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V mosteckém parku Šibeník někdo počmáral městský mobiliář, objevily se i symboly německého nacismu.
19

FOTO: V Mostě vznikla „nacistezka“. Jejímu autorovi hrozí až pět let vězení

Hospůdka Pohoda.
6

Tajnou místnost hospůdka Pohoda nemá. Je to totiž parádní vinný sklípek

FOTO: Tříletá Emmička si v ústecké knihovně půjčila už na tisícovku knížek

Ústí nad Labem - Závěr minulého týdne se v Severočeské vědecké knihovně v Ústí nad Labem nesl ve slavnostním duchu. 

Strážníci ošetřili seniorku, která upadla a způsobila si tržnou ránu na hlavě

Ústí nad Labem - Na tísňovou linku městské policie v pátek odpoledne zatelefonovala seniorka ze Šrámkovy ulice, která operátorovi sdělila, že ve svém bytě upadla a bez cizí pomoci není schopná sama vstát ze země. 

Lyže neuklízejte, na Telnici i Bouřňáku jsou nyní ideální sněhové podmínky

Krušné hory - Návrat zimy určtiě potěšil provozovatele lyžařských areálů v Krušných horách. Lyžařská sezona ještě zdaleka nekončí!

Jaro? Ne. Na pěkné počasí si budeme muset ještě počkat

Severní Čechy - V úterý sice nastane astronomické jaro, v České republice bude ale nadále převládat spíše zimní ráz počasí. Pravého jarního počasí se lidé zřejmě nedočkají ani o Velikonocích, které letos připadají na přelom března a dubna.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT