„Kovbojové na dalekém západě svou zbraň nosí do hospody běžně,“ tlumočila mužovu kuriózní obhajobu mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.
Případ se stal v sobotu v půl deváté večer. Mladý muž si sedl v litvínovské Jávě ke stolu jako běžný host. Následně se ale začal chovat podivně. „Vyndal plynovou pistoli, kterou manipuloval a mířil na obsluhu restaurace, požadujíc pivo. Pak zbraň položil na stůl a v konzumaci alkoholických nápojů pokračoval. Nakonec pistoli zasunul viditelně za opasek kalhot, kde měl na ni pouzdro,“ popsala chování pistolníka Světláková.

Servírce s podivínem došla trpělivost. Zřejmě se též bála, aby se nikomu nic nestalo, proto zalarmovala policii. Hlídka muže zadržela a pistoli, u které se později zjistilo, že se jedná o plynovku, mu sebrala. Přestože 33letý Litvínovan byl přesvědčen, že se ničeho protizákonného nedopustil, policejní komisař to viděl jinak. Následující den muže obvinil z výtržnictví.

Deník v restauraci Jáva zjišťoval, co byl samozvaný kovboj vlastně zač. Servírka, která byla v sobotu v práci, sice měla včera volno. Zdejší štamgast s přezdívkou Kýbl nicméně Deníku řekl, že je to nějaký místní feťák, který to asi nemá v hlavě v pořádku.

„Já jsem sice ten incident na vlastní oči neviděl. Přišel jsem, až když tady byla policie, ale číšnice vyprávěla, že si tady ten muž sedl, vyndal náboje na stůl a tvrdil, že tu pistoli má na zlé lidi,“ vyprávěl štamgast. Dodal, že muž sice nikoho přímo zbraní neohrožoval, ale servírka samozřejmě nemohla vědět, jestli se k něčemu takovému nechystá. „Asi se bála, aby mu neruplo v hlavě. Taky nevěděla, jestli to není pravá zbraň a opravdové náboje, tak radši volala policii,“ doplnil host.