Se zlodějíčky má nepříjemnou zkušenost například majitel pojízdného občerstvení u mosteckého Tesca. Lapkové mu způsobili škodu za téměř 40 tisíc korun.

„Vypáčili zámek. Nadělali tady binec. Sebrali mašiny na krájení masa, laptop a též 25 kilo kebabu. Zmizelo třeba taky kafe nebo chleba. To se jim ale moc nehodilo, protože to vyházeli tady kousek u nákupních košíků,“ vzpomněla na rabování zlodějíčků manželka majitele občerstvení Gabriela Honišková.

Policie pachatele nakonec dopadla. „Krádež mají na svědomí 34letý a 27letý muž z Mostu,“ řekla mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková. Při výslechu zlodějíčků se následně kriminalisté dozvěděli, jak s lupem naložili.


Kupce našli


Podnikavé dvojici bylo jasné, že zatímco na prodej krájecích nožů a počítače je času dost, mražená turecká sekaná se rychle zkazí. Ještě v noci po krádeži tak hledali po Mostě kupce, který by od nich kebab odkoupil. A skutečně našli. „Uspěli v jednom bistru rychlého občerstvení, kde za lup dostali pár stovek,“ upřesnila Světláková.


Spolumajitelka občerstvení u Tesca Honišová nechápe, že si někdo od zlodějů opravdu jejich maso koupil. „To je neuvěřitelné. No tak někdo vydělal. Jestli to dali o hodně levněji, tak se asi není čemu divit,“ komentovala tuto skutečnost. Dodala, že ona by si rozhodně od nějakých pokoutních pouličních prodejců, u kterých je jasné, že maso museli ukrást, nic pro svoji provozovnu nekoupila. „Máme svého dodavatele. Od nikoho pod rukou bych nic nevzala,“ řekla žena.


Gyros v křoví


Podobná krádež se odehrála též v sousedním Litvínově. Sedmadvacetiletý zloděj tady odcizil z prodejního stánku 16 kilogramů masa na gyros a sedm kilo tvrdého sýru. Vše za 12 tisíc korun.


„Dovnitř prodejny pachatel vlezl výdejním okénkem. Maso ukryl do křoví a sýr prý prodal ještě v noci neznámé ženě,“ popsala, jak s odcizeným jídlem poberta naložil, policejní mluvčí.


Ani gyros ale lapka nakonec nenechal svému osudu. Pro maso se do úkrytu vrátil a pokusil se ho prodat u jiného stánku. K jeho smůle mu ale štěstí nepřálo. „Lekl se lidí, kteří tam náhodou přišli, a rychle utekl. Krátce na to byl zadržen policejní hlídkou,“ doplnila Světláková.