V úkrytu měl celkem 2 400 cigaret a k tomu ještě 1,2 kilogramů tabáku. Kuřivo mu bylo zabaveno a skončilo v celním skladu. O prodejce se teď intenzivně zajímá policie. Oplétačky se zákonem nakonec ale bude mít zřejmě více lidí. Celníci totiž v prodejně objevili také podezřelou starší elektroniku a mobily, věci byly podle všeho zřejmě kradené.

Tento úspěšný úlovek si severočeští celníci připsali na své konto 11. července. Za uplynulý půlrok mají ale podobných zdařilých zásahů za sebou desítky.
Převážně v restauracích, večerkách a hernách na severu Čech (Ústeckém a Libereckém kraji ) zajistili od ledna do června přes 604 029 kusů nekolkovaných cigaret a 189 kilo tabákových směsí. „Stát by jejich prodejem přišel na daních a poplatcích o 1,7 milionu korun,“ řekl mluvčí celníků Jiří Nejedlý.

V celních skladech skončilo během uplynulého půl roku též 1 614 litrů lihovin. V tomto případě by daňový únik činil 170 tisíc korun.
Jeden z posledních velkých zátahů, který byl zaměřen právě na prodej podezřelého alkoholu, se uskutečnil v posledním červnovém týdnu. V rámci celostátní akce „Gastro IV“ provedli severočeští celníci ve svém regionu více než dvě desítky kontrol předem vytipovaných barů a večerek.
V 17 provozovnách zjistili vážné nedostatky. Nejčastěji nebyli majitelé schopni předložit doklady prokazující řádné zdanění lihovin. Někde byly skladovány a prodávány lihoviny v lahvích opatřené kontrolními páskami jiného výrobce než toho, který byl uveden na etiketách. Jinde na hrdlech lahví chyběly povinné kontrolní pásky.

„Kontroloři provedli i několik zkoušek na přítomnost chloridů a denaturačních činidel, které byly pozitivní. Lihoviny zřejmě pocházely z nelegálních výroben alkoholu a byly vyrobeny z nějaké průmyslové směsi. Jejich konzumace by měla velmi negativní vliv na zdraví člověka,“ dodal Nejedlý. Všechen podezřelý alkohol celníci odvezli. Celkem zajistili bezmála dva tisíce kusů lahví, tedy 979 litrů alkoholu. Únik na spotřební dani byl opravdu vysoký, přesahoval 101 tisíc korun.