Vyšetřovatelé sice znají jeho totožnost, ale jaký mohl být motiv vraždy zatím nevědí.

Mrtvola byla nalezena v pondělí kolem páté hodiny odpolední. V blízkosti místa činu svědek viděl vozidlo BMW X6 bílé barvy a registrační značky 9A5 2427. Policie po vozidle pátrá.

„K případu zatím můžeme říci jenom to, že muž je z Prahy. Nevíme proč jel na sever Čech. Není jasný ani motiv násilného činu. Muž se neživil jako podnikatel, ani nebyl nikde v řádném zaměstnaneckém poměru. Vydělával si příležitostně. Oběť vraždy nebyla dosud trestána. Nefiguruje podle dosavadních poznatků ani v žádných zločineckých strukturách, o kterých policie a bezpečnostní služby obecně mají povědomí. Proto zatím není jasno ani o motivu a souvislostech vraždy,“ uvedla Helena Pšeničková, kriminalistka z ústeckého krajského ředitelství Policie ČR.

Zda byl muž zastřelen na místě, nebo na místo nálezu dovezen odjinud, uvedla, že je to předmětem vyšetřování. Stejně tak záleží na vyjádření expertů jaký byl mechanismus střelby, tedy zda byl muž zastřelen z bezprostřední blízkosti, a jaké charakteristiky měla použitá zbraň.

„Podrobnosti o místě vraždy, do jaké části těla byl muž střelen, a další detaily, nebudeme z operativních důvodů zveřejňovat. Jde o citlivá data, o kterých kromě kriminalistů ví jenom útočník, který má střelbu na svědomí, případně jeho komplicové, pokud by nějaké měl,“ zdůraznila Pšeničková.

Pro kriminalisty je v současné době hlavním cílem vypátrat na koho měl v poslední době zastřelený vazby, co bylo cílem jeho cesty, a kde se pohyboval na Ústecku v den vražedného útoku.

Co se neoficiálně o události povídá? „Všechny hlídky městské i republikové policie v Ústí nad Labem dostaly v noci z pondělí na úterý varování, že pachatel ujíždějící v bílém BMW je ozbrojen,“ řekl zdroj Deníku, blízký policii. Pšeničková jenom potvrdila, že pátrání po autě bylo vyhlášeno.
Zdroj blízký policii také uvedl: „Vražda měla proběhnout tak, že pachatel měl muže vylákat z domu a zastřelit ho. Vše nasvědčuje tomu, že šlo zřejmě o vyřizování účtů“.

Pšeničková k tomuto řekla, že kriminalisté nemají takový poznatek. „Pokud k tomu někdo něco konkrétního ví, a není to jenom fáma, měl by se přihlásit na policii, protože jde o informaci, která vyšetřováním neprochází.“