V úterý proti němu kriminalisté zahájili trestní stíhání pro vraždu, ve středu pak podezřelý putoval do vazby. Za vraždu mu hrozí až 18 let vězení. „V úterý ráno zadrželi v místě bydliště policisté pětatřicetiletého muže, který je z tohoto činu podezřelý,” řekl děčínský policejní mluvčí Vojtěch Haňka. Muž je původně z Moravy, přechodně se ale zdržuje na Děčínsku.

S dopadením pomohl policii svědek. Krátce po vraždě totiž policie zveřejnila informaci, že na místě vraždy - tedy na silnici mezi Slavošovem a Javory, na rozhraní Ústecka a Děčínska, bylo viděno bílé BMW. Auto mělo pražskou registrační značku. Jeden ze svědků si poté všiml, že parkuje v ústecké čtvrti Krásné Březno. A policisté si pro podezřelého došli.

Proč muž vraždil, je zatím pouze předmětem spekulací. Zřejmě šlo ale o vyřizování účtů. „Motiv tohoto zločinu je předmětem dalšího šetření, obviněný se dosud ke kauze nevyjádřil,” dodal Haňka.

K vraždě došlo sedmého listopadu. Mrtvolu dvaatřicetiletého muže našli svědci kolem páté hodiny odpoledne. Muž byl zastřelen. Policisté požádali v souvislosti s vraždou o pomoc také veřejnost, a to právě přes bílé BMW. Ukázalo se, že to byla dobrá taktika.

Za prvních devět měsíců letošního roku bylo v Ústeckém kraji evidováno 12 vražd či pokusů o ně. V loňském roce to bylo celkem 11 vražd. Drtivou většinu z nich se kriminalistům podaří objasnit.