Pucholtová vypovídala o dotaci na Penzion Villa Mannesmann“. Pucholtová, jako osoba předkládající projekt, podle obžaloby poskytla Kušnierzovi, prostřednictvím Poláčka, Švece a Hleby, peníze. Celkem nejméně 625 tisíc korun.

Rázně obvinění odmítla. Kušnierz neměl s podvody Poláčka a Švece nic společného. Ona sama je obětí podvodu.

U soudu uvedla, že Poláček a Švec měli zájem již v roce 2009 o objekt penzionu.

Přišli s tím, že by udělali společný projekt na vylepšení vily. Že by z toho mohlo být školící středisko třeba pro lídry menšin, že by tam jezdili z Ukrajiny apod. Teprve v dubnu 2010 se domlouvala se synem, zda do toho jít nebo ne. Domluvila se s Poláčkem a Švecem, že dají společně dohromady prostředky, ona poskytla 500 000 korun.

Syndrom ovce

„Když jsem si četla přepisy rozhovorů a SMS, tak jsem si říkala, co jsem to za blbou ovci, že jsem jim na to skočila. Působili na mě tak přesvědčivě. Dávala jsem peníze jenom já a oni to točili… Jeli na dovolenou na Ukrajinu a Poláček povídal potom, když se vrátili, jednomu Ukrajinci, že za mé peníze zaplatili dovolenou a ještě mě musejí pumpnout o dalších 400 000 na další,“ stěžovala si.

Dodala, že Poláčkovi a Švecovi dala potom několikrát desítky tisíc korun a oni si je mezi sebou rozdělili. Vzpomínala i na různé problémy, kolem dotačního řízení, postěžovala si na problémy s nějakým papírem „že nebudeme rušit ptáky“.

„A pan Kušnierz s tím nemá nic společného. Takový jsem expert, jak jsem jim naletěla,“ stěžovala si na Poláčka a Švece. Dodala například: „ … když je v odposleších ten scénář, jak se budou chovat, kdo bouchne do stolu, a co kdo řekne, že k tomu vezmou Kušnierze apod. to byl úplně dramatický scénář. Tam jen chybí, že přijdou Ukrajinci s kalašnikovem. Byla jsem z toho tehdy úplně zděšená.“

Chtějí domů

Když předsedkyně trestního senátu Kamila Elsnicová sdělila lednový termín dalšího jednání, obhájci všech čtyř, kteří jsou ve vazbě, požádali o propuštění ještě před Vánocemi.

Kušnierz se přitom rozplakal, protože je na něho upřena pozornost medií. Také jej tíží, kromě velké medializace jeho osoby, že se veřejnost dozvěděla o jeho nerozvážnosti z mládí - jako osmnáctiletý ukradl spolužačce kalkulačku za 700 korun a dostal jednoměsíční trest s roční podmínkou.