Dunka se cítí nevinen. Na místě se odvolal. Soud považuje za komplot. S první dívkou prý souložil za peníze, dal jí pětistovku. Další oběti vůbec nezná, tvrdí osmadvacetiletý Michal Dunka z Jirkova. Přitom byl odsouzen za znásilnění tří dívek. Dvě z nich byly ještě k tomu v době znásilnění nezletilé.

Soud byl odročen na 27. března. Obhajoba požadovala vyslechnutí řady znalců. Obžalovanému se nelíbilo, že znalci ho považují za pachatele těchto trestných činů. Po vyslechnutí posledního znalce psychologa, soud po závěrečných řečech vynesl rozsudek.

Předsedkyně trestního senátu Kamila Elsnicová uvedla k rozsudku, že měl v letech 2007, 2010 a 2011 donutit dívky pod pohrůžkou násilí k orálnímu styku.

Proto byl odsouzen za znásilnění a krádež celkem na 12 let vězení. Jeho obžalobu považuje soud za lživou. Obžalovanému při ukládání trestu nepolehčovala žádná okolnost, naopak mu přitěžovalo to, že využil bezbrannosti poškozených, uškodil dítěti, spáchal činy promyšleně.

Nad Dunkou nakonec spadla klec, když před rokem dívce sebral mobilní telefon a policie povoleným odposlechem a záznamem telekomunikačního provozu zjistila pohyb mobilního telefonu dívky, a zjistila tím pachatele.

Tehdy výslechem dívky a rekognicí došlo k označení Dunky jako pachatele, kterého přepadená dívka bezpečně poznala. Jak jsme již uvedli na začátku procesu, k poslednímu z útoků došlo před rokem 13. února 2011 kolem 13.30 hod. v Chomutově, v sídlišti Březenecká u samoobsluhy Penny Market. Dívce (1996) vyhrožoval s nožem v ruce, že ji zabije a násilím ji odvlekl do blízkého bývalého sadu. Tam ji nutil k orálnímu sexu. Vzal jí mobil, kterým si chtěla přivolat pomoc. Nakonec utekla, když viděl přicházet muže se psem, a dívce přikázal, že půjdou dál do sadu. Dívka využila okamžiku, svým páskem od kalhot jej udeřila do hlavy a utekla. Po útoku má dívka posttraumatickou stresovou poruchu, projevující se obavami a úzkostí. Situace je natolik vážná, že dívka bude možná opět kvůli traumatu hospitalizována.

Po posledním útoku policisté prověřovali, zda Dunka nebyl útočníkem i v dalších případech znásilnění. Nakonec policie prokázala, že 1. července 2010 ráno kolem šesté hodiny v Chomutově v Kamenné ulici oslovil dívku (1992), která se s ním normálně bavila a šli směrem k Podkrušnohorskému převaděči, kde ji chytl za ruku a táhl ji k lesnímu porostu. Potom ji Dunka donutil k orálnímu sexu.

Ještě dříve, 29. prosince 2007 kolem 15.30 hod. v Jirkově v ulici Studentská oslovil a poté chytil za ruku nezletilou dívku (1994) a táhl ji do lesnatého porostu Kozí hřbet na Červeném Hrádku.

Zde ji brutální muž donutil k orálnímu styku a sebral jí i mobil. Z útoku v prosinci 2007 jej usvědčují stopy DNA na nedopalku cigarety. Další dívka, napadená 1. července 2010, Dunku poznala podle fotografie. Ale odsouzený muž stále tvrdí, že je nevinný.