Přechytračit policisty i pojišťovnu se málem povedlo 27letému muži z Litvínova. Fingoval krádež svého auta a nechal si vyplatit více než stotisícovou pojistku. Na podvod kriminalisté přišli náhodou při vyšetřování jiného případu, když v garáži objevili díly z rozebraného auta, které bylo nahlášeno jako ukradené.

Přijel vlakem a fingoval krádež

Litvínovan měl svůj podfuk dobře promyšlený. Odjel vlakem do rekreačního střediska, kde přenocoval. Druhý den pak šel na policii nahlásit, že přijel osobním vozem značky Audi za téměř dvě stě tisíc a někdo mu ho přes noc odcizil.

„Policisté po údajně ukradeném automobilu marně pátrali. Muž následně uplatnil nárok u pojišťovny, která mu za odcizený vůz vyplatila 120 tisíc korun," řekla k případu mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

Osudná expertiza karoserie

Podvodníček se nejspíše v tuto chvíli radoval, jak všechny napálil a přišel si podvodem na pořádnou sumičku. Záhy ho ovšem čekalo kruté vystřízlivění. „Policisté při objasňování zcela jiného případu objevili v garáži díly od vozidla a jejich expertiza vnesla do případu zcela nové skutečnosti," objasnila Světláková, jak se na fingovanou krádež přišlo.

Postupně se ukázalo, že 27letému řidiči jeho auto nikdo neodcizil, ale sám si ho rozmontoval v jedné litvínovské garáži na díly. Jednotlivé součástky pak prodával různým zájemcům. Všechny bohužel nestačil včas udat. Kriminalisté v garáži objevili skelet vozidla, který podrobili expertize, při níž vyšlo najevo, z jakého automobilu plech vlastně pochází.

Sedmadvacetiletý Litvínovan má teď na krku trestní stíhání. „Vyšetřovatel muže obvinil z trestného činu podvodu. V případě odsouzení mu hrozí až pětiletý trest," dodala Světláková.