Takový trest si od krajského soudu odnáší ústecká realitní makléřka Jitka Hájková-Vojtíšková za zpronevěru peněz v realitním byznysu na Ústecku a Litoměřicku. Rozsudek ve středu dopoledne padl u krajského soudu v Ústí. 

“Dopustila se více trestných činů, její jednání trvalo poměrně dlouhou dobu. Neustále rozjížděla další a další obchodní případy, a to i přesto, kdy už věděla, že situace její realitní kanceláře je špatná,” řekla v odůvodnění rozsudku soudkyně Kamila Krejcarová. 

O stařecké holi a s papírem přes obličej. Tak přišla včera před krajský soud realitní makléřka Jitka Hájková-Vojtíšková z Ústí.
Makléřka okradla své klienty o miliony korun. K soudu přišla o stařecké holi

Makléřka od svých klientů vybírala velké rezervační poplatky i celé kupní ceny. Nestačila však splácet dluhy své realitní kanceláře soukromým věřitelům a dostala se tak do spirály půjček. “Největší její chybou bylo to, že nebyla schopna včas ukončit podnikání a prohlásit insolvenci. Naopak se neustále snažila zachránit fungování své realitní společnosti,” sdělila Krejcarová. 

Klientům způsobila škodu více než 8 milionů korun. “Peníze nepřipsala konkurzní společnosti, která jako jediná mohla smlouvy s jednotlivými kupujícími uzavřít, ale nechávala si je pro svou potřebu, případně pro potřeby své realitní kanceláře,” podotkla Krejcarová.

Za obdobné činy už soud Vojtíškovou potrestal loni v září. Za zpronevěru a podvody inkasovala od okresního soudu pět let ve věznici s ostrahou. Středeční trest od krajského soudu je tak souhrnný a makléřka má rovněž povinnost poškozeným klientům nahradit milionové částky. Státní zástupce i makléřčina obhájkyně si ponechali lhůtu na odvolání. 

FRANTIŠEK GAŽI už podal trestní oznámení.
Makléřky prý důchodci nezaplatily 387 tisíc