Hlídka strážníků na ubytovnu vyjela po oznámení muže, který uvedl, že soused obývající vedlejší pokoj mu neustále bouchá na dveře a to se opakuje prakticky denně.

Souseda chtěl napadnout teleskopickým obuškem.Souseda chtěl napadnout teleskopickým obuškem.Zdroj: MP Ústí nad Labem"Hlídka se dostavila na místo udání v okamžiku, kdy z uvedeného pokoje vyšel ze dveří muž, který ihned začal nesrozumitelně křičet na oznamovatele. Hlídka na místě zajistila klid tím, že začala vytěžovat osoby samostatně," uvedl zástupce ředitele ústecké městské policie Jan Novotný.

Osobou, která údajně bouchala na dveře, byl podle zjištění strážníků muž středního věku z Litoměřic, který nyní na střekovské ubytovně bydlí. Dále vyšel z pokoje na chodbu svědek celé události. Hlídka muže, který incident způsobil, vyzvala, aby se prozatím vrátil do svého pokoje, což udělal. Při vytěžování poškozeného ale vykázaný muž vyběhl ze svého pokoje a pustil se do hádky s oznamovatelem i svědkem události. Muži, který událost oznámil, vyhrožoval napadením.

"Hlídka vyzvala dotyčného muže, aby se vrátil zpět do pokoje, ale ten z kapsy kalhot vytáhl teleskopický obušek a vydal se směrem k poškozenému. Případnému vzájemnému kontaktu zabránila hlídka strážníků použitím donucovacích prostředků, kdy musela útočníka zpacifikovat, a který po krátké potyčce nakonec skončil v poutech na podlaze," doplnil Novotný.

Strážníci na místo přivolali hlídku Policie ČR, která si celý případ převzala k dalšímu šetření.