Když šel pan Miloslav před několika dny okolo zchátralého hotelu Máj na Severní Terase, vyběhl na něj z vybydlené budovy hladový pes.

STRÁŽNÍCI VERSUS SENIOR

„Nevšiml jsem si ho, vlítl na mě a kousl mě přes bundu do levého předloktí. Patří bezdomovcům a feťákům, kteří uvnitř bydlí. Nedávají mu najíst a zvíře pak napadá lidi," říká senior, kterému zranění jako první ošetřila kolemjdoucí. Ta na místo také zavolala hlídku městské policie.

„Přijeli a ani mě neodvezli do špitálu. Mám zánět v noze, takže jsem se tam za hodinu dobelhal sám. To je tedy jednání, půjdu si na ně stěžovat na magistrát," podotýká Miloslav.

Strážníci ovšem tvrdí, že jejich postup byl jiný a naopak zcela správný.

„Přivolaní strážníci zjistili, že muž je ošetřen. Následně mu nabídli, zda nechce, aby pro něj přijela záchranná služba, která by ho na vyšetření do nemocnice odvezla. To muž odmítl. Přesto mu strážníci znovu doporučili, že by se měl nechat vyšetřit kvůli hrozbě případné vztekliny," sdělil zástupce vedoucího Městské policie Ústí Jan Novotný.

K Máji následně dorazil také psovod se psem. Agresivní zvíře se však vypátrat už nepodařilo.

PŘÍŠTĚ UKOUSNE DÍTĚTI HLAVU?

„Až tam půjde maminka s kočárkem, tak pes třeba znovu vyběhne a ukousne dítěti hlavu. A teprve pak se něco asi začne dít. A já teď budu lítat po doktorech, v mém věku a s bolavýma nohama," posteskl si senior.

Co s psem bude, není zatím vůbec zřejmé. Není známý ani majitel zvířete. „V případě, že jde o nebezpečné zvíře, může policie nařídit odchyt, který ale provádí městská policie nebo jiné odborné organizace a instituce," doplnila policejní mluvčí Šárka Poláčková.

Problematické ruiny bývalého Máje dělají vrásky vedení obvodu už dlouhé roky. „Není nám to lhostejné, opakovaně jsme majitele hotelu písemně vyzývali, aby neúnosnou situaci řešil a objekt zabezpečil. Poslední dopis si převzal, o věci ví, a proto věřím, že s ní v co nejbližší době něco udělá," uvedla starostka Severní Terasy Renáta Zrníková.