Na stole policistům v polovině listopadu přistál případ krádeže finanční hotovosti v jednom z penzionů v Petrovicích. „Nedošlo ke vloupání do objektu, protože nebyly poškozeny ani dveře ani okna. Zloděj využil shodného klíče,“ sdělila policejní mluvčí Veronika Hyšplerová. První, co policisté udělali, tak se podívali na kamerové záznamy. Ze záznamů se ovšem pachatele ztotožnit nepodařilo.

Baby di Brná.
FOTO: Pěvecký sbor Baby di Brná vystoupil před Spirituál kvartetem. Sál tleskal

„Důležité ale bylo, co měl na sobě. Jejich pozornost přitáhla postavička na mikině zloděje. Po chvilce hraní si s ostrostí záznamu se jim zjevila postava Barta Simpsona.“ Z dalších zajištěných kamerových záznamů rovněž zjistili, že zloděj na místo přijel v tmavém vozidle. Policisté natipovali značku a začali pátrat. „V okolí Chlumce nalezli zaparkované vozidlo odpovídající typu. To by nebylo nic divného, podobných aut jezdí hodně. Ale přes okno byla vidět plyšová hračka - postava Barta Simpsona,“ uvedla mluvčí.

Richard Loskot je autorem projektu veřejně přístupného samoobslužného pouličního baru.
Bez obsluhy a s umělou inteligencí. Ústecký architekt chystá Dešťový bar

Po lustraci v evidencích policisté přišli i na majitele, kterého z minulosti dobře znali. Pak už přišla na řadu práce kriminalistů. Ti si majitele vozidla předvolali a předložili důkazy. „Ten se následně přiznal a dokonce přinesl i mikinu s Bartem, která byla stěžejním důkazem. V současné době již čelí obvinění z trestného činu krádeže, za což mu hrozí trest odnětí svobody až do výše dvou let,“ informovala Hyšplerová.

Mohlo by vás zajímat: Proměna Savoye. Legenda DJ Steiger tam od pátku bude hrát pro lidi nad třicet

Zdroj: Janni Vorlíček