"Smyslem těchto akcí je vysvětlit těmto bezdomovcům nebezpečí jejich počínání a přesvědčit je, aby alespoň v těchto dnech, kdy rtuť teploměru padá hluboko pod bod mrazu, navštívili některé z azylových domů a nevystavovali se nebezpečí podchlazení," vysvětlil Jan Novotný, zástupce ředitele Městské policie Ústí nad Labem. Tyto kontroly budou pokračovat i nadále.

Kuriózní zásah provedli strážníci ve čtvrtek večer v areálu Masarykovy nemocnice. "Po příjezdu strážníků na místo se k nim přihlásila známá bezdomovkyně Ivana G. (1962), která hlídce sdělila, že ji napadl bezdomovec Pavel Š. (1986) a požadoval po ní peníze. Když toto jmenovaná odmítla, dotyčný ji fyzicky napadl a udeřil jí několikrát pěstí do obličeje. Vzhledem k tomu, že napadená chtěla na útočníka podat trestní oznámení, strážníci přivolali Policii ČR, která si celý případ převzala k dalšímu šetření," popsal Novotný.

Další kuriózní případ spojený s ústeckými bezdomovci najdete zde: Bezdomovec ukradl na Střekově kočárek. Bylo v něm miminko

Strážníci městské policie ve spolupráci s pracovníky charity při kontrole bezdomovcůZdroj: Městská policie Ústí n. L.