Dva pachatelé, jeden dělající křoví a druhý kradoucí náramkové hodinky v přibližné hodnotě 10 tisíc korun. Zhruba tak vypadala loupež, ke které došlo v úterý 5. září v jedné z prodejen v Revoluční ulici v Ústí nad Labem. Prvního z lapků se podařilo zadržet obsluze prodejny, druhého vypátrali strážníci městské policie.

Odcizené hodinky mají hodnotu kolem 10 tisíc korun.Odcizené hodinky mají hodnotu kolem 10 tisíc korun.Zdroj: Městská policie Ústí nad Labem„Po příchodu hlídky na místo bylo od obsluhy zjištěno, že druhý z pachatelů v nestřeženém okamžiku odcizil zmiňované zboží, se kterým z místa krádeže utekl směrem k OC Forum,“ řekl zástupce ředitele městské policie Ústí nad Labem Jan Novotný.

Ze získaného kamerového záznamu bylo zjištěno oblečení a směr odchodu podezřelého muže. Hlídky strážníků se zjištěným popisem se vydaly hledat dotyčného v centru města a jeho okolí.

Současný stav hotelu Máj na Severní Terase.
Ústí požádalo stavební úřad o vydání demoličního výměru na hotel Máj

„Po krátkém pátrání se strážníci přesunuli k hlavnímu vlakovému nádraží, kde jedna z hlídek prohledávala prostory nádraží a nástupišť a druhá hlídka se věnovala pátrání v prostoru za nádražím. Zde narazila na muže, který odpovídal danému popisu a po spatření hlídky se začal chovat zmateně, proto ho strážníci vyzvali k prokázání totožnosti. Jednalo se o muže středního věku, bytem Ústí nad Labem, který se ke krádeži hodinek doznal a hlídce odcizené hodinky ihned dobrovolně vydal,“ objasnil rychlé dopadení Novotný.

Na žádost Policie ČR byl podezřelý převezen na Obvodní oddělení Policie ČR – Město, kde byl předán k dalšímu šetření.

Nepřehlédněte: Neničte naše životy, slyšel developer od lidí z Dobětic, kde chce novou čtvrť

Zdroj: Deník/Jaroslav Balvín