K pokusu o vraždu došlo v neděli kolem poledne v ulici Hradiště. V podstatě tedy v centru metropole. Kriminalisté pravděpodobného pachatele už zadrželi a vyšetřovatel zahájil trestní stíhání 21letého muže. 

"Obviněný v neděli kolem poledne procházel v ulici Hradiště a po malé výměně slov přišel k poškozenému a bodl ho nožem do břicha. K této reakci mu stačilo, že po zvolání 'co na mě čumíte', mu dvojice mužů odpověděla 'na co máme oči'," popsala události policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

U Rumburku nalezli ohořelé torzo ženy.
Vražedný rok 2022: Útok na kojence, ohořelé tělo, zabité dítě, nože i střelba

Agresor následně z místa rychle utekl. Zraněného muže převezla do nemocnice záchranná služba.

"Díky místní znalosti policisty z oddělení hlídkové služby se podařilo útočníka rychle ztotožnit a následně v místě bydliště zadržet," dodala mluvčí Hyšplerová s tím, že soudce vyhověl i návrhu vyšetřovatele a mladík putoval do vazby.

Zdroj: Youtube

Policie ČR: Pokus vraždy je objasněn, ale s někým ještě potřebujeme mluvit.  Zdroj: YouTube.com/Policie ČR

Policie zveřejnila video z kamerového záznamu. Z něj je zřejmé, že začátku a konci incidentu byli přítomní svědci, kteří procházeli kolem ulicí Hradiště. "Kriminalisté žádají tyto svědky, aby se přihlásili na linku 158. Jejich svědectví je pro kriminalisty velmi důležité k objasnění skutkového děje," požádala o spolupráci policejní mluvčí.