Muži z Celního úřadu pro Ústecký kraj si v ústecké Přístavní ulici krátce po půlnoci vytipovali ke kontrole osobní vozidlo Škoda Superb černé barvy ze Středočeského kraje. Auto řídila dvaatřicetiletá žena. Nebyla nadšena z toho, že služební pes na zadním sedadle projevil zájem o tašku a jejího spolujezdce. U toho nalezli celníci zatahovací sáček s téměř třiceti gramy bílé krystalické látky – pervitinu. 

V tašce, ke které se přihlásila řidička, celníci objevili plastovou dózu s marihuanou a béžovou peněženku s psaníčkem pervitinu. „Celníci na místě vše zvážili a provedli test na identifikaci. Jednalo se o třiadvacet gramů marihuany a jeden gram pervitinu,“ uvedl Jiří Nejedlý z ústeckého celního úřadu a dodal: „O pár hodin dříve byl hlídkou celníků zastaven muž na jízdním kole, o kterého se zajímal služební pes. Celníci v jeho příručním zavazadle objevili dva zatahovací sáčky s pervitinem a použitou injekční stříkačku. Další dva sáčky celníci nalezli v zadní kapse kalhot při cyklistově bezpečnostní prohlídce. Sedmadvacetiletý cyklista měl u sebe celkem 4,1 g pervitinu, což potvrdil provedený test.“ 

Všechny tři odhalené osoby a jejich drogy celníci předali policejní hlídce. 

Celníci také mají oprávnění zjišťovat, zda kontrolovaná osoba není v registru dlužníků. „Během směny se kolegové nenudili, protože u osmi kontrolovaných osob zjistili, že jsou v evidenci dlužníků. Jeden z kontrolovaných dluh celníkům uhradil na místě, ostatní obdrželi složenku,“ dodal Nejedlý.