Celníci se v minulých dnech vypravili na kontrolu vlakových spojů a vzali s sebou také služebního psa Adeiheida. "V rychlíku Krušnohor směřujícího z Ústí nad Labem do Chebu se služební pes zastavil u černého batohu, ve kterém celníci nalezli plechovou dózu a v ní v zatahovacím igelitovém sáčku 18 gramů sušené látky rostlinného původu," popsal první případ Jiří Nejedlý, mluvčí Celního úřadu pro Ústecký kraj.

Provedený test reagoval pozitivně na látky obsažené v marihuaně. A na mosteckém nádraží už čekala přivolaná hlídka policie. 

"Hned při zpáteční cestě se Adeiheidovi zalíbil červený batoh ležící na sedadle vedle cestujícího muže. Hlídka jej požádala, aby příruční zavazadlo předložil ke kontrole. Celníci objevili v kapse batohu plechovou dózu s kávou, která měla zamaskovat tak trochu netypický obsah. Ve stahovací folii dvě alobalové kuličky. U obou se pod první alobalovou vrstvou ještě nacházel mletý pepř. Až pod druhou vrstvou teprve celníci objevili marihuanu, a to 11,4 gramu," popisuje Nejedlý druhý úspěch s tím, že ani takto sofistikovaný úkryt služebního psa neošálil. 

Do třetice si hlídka celníků vybrala ke kontrole mezinárodní spoj EC Hungaria. "Služební pes v kupé označil velký šedočerný batoh, ke kterému se přihlásila mladá Slovenka. V přední kapse celníci objevili skleněnou dutinku, papírky a drtičku se zbytky rostlinné látky. Následující důkladná kontrola zavazadla odhalila plechovou dózu a sklenici se sušenou látkou rostlinného původu s typickým zápachem marihuany. Dohromady bezmála 381 gramů," uvedl mluvčí celníků. 

Cestující, pětatřicetiletého muže z Mostu, šestadvacetiletého muže z Děčína a čtyřiadvacetiletou ženu z Trenčína, si převzali k dalšímu šetření policisté.