„Mrzí mě to. Odpusť mi. Promiň.“ Omluvy před trestním senátem krajského soudu zaznívají z úst obžalovaných jen málokdy. V případu sňatkového podvodníka Jaroslava Doležala ovšem padají jako hrušky ze stromu.

OKOUZLIL MNĚ

Není divu, český Casanova se omlouvá desítkám svých expartnerek. Podle obžaloby z nich vymámil 18 milionů korun, jež následně prosázel.

V obřím procesu plném lásky a zklamání ale slova omluvy pražského učitele neplatila na všechny. Na svědkyni Štěpánku, která včera před soudem vypovídala, už vůbec ne. Kvůli Doležalovi si musí každý měsíc dávat na stranu 2 946 korun na splátku půjčky, kterou si kvůli němu vzala.

„Seznámili jsme se na internetu a setkali jsme se. Okouzlil mě. Za tři týdny po seznámení jsme začali pracovat na miminku. Jsem ráda, že to nevyšlo, dětí má docela dost. Teď vlastně přemýšlím, co jsem na něm viděla,“ řekla u soudu Štěpánka, která se na Doležala upnula i kvůli svému bývalému manželovi.

Sňatkový podvodník Jaroslav Doležal stojí před senátem krajského soudu v Ústí nad Labem.
FOTO: Sňatkový podvodník napálil 32 žen, obral je o 18 milionů

„Můj muž byl tyran, který mě mlátil. Očekávala jsem tedy, že si najdu partnera, který mi pomůže se od něj odpoutat. Když viděla fotku pana Doležala má matka, snažila se mi ho rozmluvit. Jako kdyby už tušila, co mě čeká,“ řekla Štěpánka.

Doležal jí tvrdil, že potřebuje peníze na své problémy s lichváři. Jiným ženám zase lhal, že mu umřel otec a potřebuje zaplatit pohřeb, dalším pak namluvil fámy o nevyléčitelné chorobě. Ze Štěpánky nakonec vymámil téměř čtvrt milionu.

PATOLOGICKÉ HRÁČSTVÍ

O osobě obžalovaného hovořili před soudem také znalci z oboru psychiatrie a psychologie. „U pana posuzovaného nebylo zjištěno, že by trpěl duševní chorobou, ale poruchou osobnosti. Dokáže okouzlit a zmanipulovat ženy tak, jak potřebuje. Doporučovala bych mu také dobrovolnou léčbu kvůli jeho patologickému hráčství,“ uvedla soudní znalkyně v oboru psychiatrie Eva Vítková.

Podle znalce Leoše Vítka z oboru psychologie Doležal zneužívá své nadprůměrné sociální inteligence. „Jde o narcistickou osobnost, která potřebovala uspokojovat své ego. Manipulace se stává jeho součástí a přestává vnímat běžný způsob fungování. Ženy mu ležely u nohou,“ dodal Vítek.

Milenky měl po celé republice včetně Ústeckého kraje, případy se odehrály v letech 2009 až 2017. Za podvody teď hrozí otci 11 dětí až 10 let za mřížemi. Soud odročil jednání na duben.

O stařecké holi a s papírem přes obličej. Tak přišla včera před krajský soud realitní makléřka Jitka Hájková-Vojtíšková z Ústí.
8 milionů = 8 let. Podvodná makléřka bude zpytovat svědomí ve vězení s ostrahou