Zástupce ředitele městské policie Jan Novotný uvedl, že na tísňovou linku strážníků 156 Dominik L. oznámil, že byl v hale hlavního vlakového nádraží okraden o mobilní telefon.

„Udal popis pachatelů a směr, kudy z místa činu utekli. Hlídka po obdržení této informace okamžitě počala tyto osoby vyhledávat. U interhotelu  Bohemia se k hlídce strážníků  přihlásil oznamovatel, se kterým hlídka provedla kontrolu lokality Mírového náměstí," řekl Novotný.

Povedená trojice chtěla nejprve po muži finanční hotovost.

„Když jim řekl, že žádnou nemá, požádali ho, aby jim sdělil, kolik je hodin. Vytáhl tedy mobilní telefon, aby se podíval na čas. Následně mu jedna z žen mobil z ruky vytrhla a všichni tři utekli," doplnil zástupce ředitele.

Asi po pěti minutách si okradený všiml trojice osob, které strážníkům označil jako pachatele.

„Po krátkém pronásledování strážníci všechny tři osoby dopadli. Jednalo se o Nikolu F.(1993), bytem Odolena Voda, Marcelu D.(1989), bytem Roudnice a Romana F.(1992), bytem Odolena Voda.  Všichni tři jmenovaní se ke krádeži doznali, proto strážníci na místo přivolali kolegy z Policie ČR, kteří si případ převzali k dořešení," dodal Jan Novotný.