Ležel na posteli a byl právě po operaci. Obličej měl ještě nateklý a krk zavázaný. Mladík ho napadl, když hrál na kytaru v uličce u vlakového nádraží.

„Směrem od něj najednou přicházela skupinka mladých kluků. Jeden mi sáhl do futrálu na kytaru, kde jsem měl naházené peníze a sebral mi desetikorunu," uvedl bezdomovec Vítězslav Malík.

Příběh známého ústeckého bezdomovce jsme mapovali zde před třemi lety: Pouliční kytarista: Mezi lidmi je mnoho vlků

Nenechal si to líbit a na mladíka vystartoval. „On rozevřel pěst a já mu minci sebral a hodil zpátky do futrálu. Pak jsme se vzájemně strkali a on najednou vytáhl nůž a bodl mě do krku," popsal událost smutným hlasem.

Více informací a rozhovor s pobodaným kytaristou čtěte hned ráno v pátečním Ústeckém deníku!

Šubrt se pstruhem a platýsem protančil kuchyní na Větruši. Kuchař známý z televizní show MasterChef učil v Ústí restauratéry, jak mají dělat ryby. I o tom si můžete přečíst v pátečním Ústeckém deníku.

Přineseme také nové informace k plánované "spalovně" u Hrbovic, další díl seriálu Ústecké skoky časem a rozhovor s šéfem Laterny magiky, jejíž soubor po dlouhých 30 letech pobaví také v Městském divadle v Mostě. A to 6. dubna na 3. divadelním festivalu Young for Young.

V pátečním Deníku najdete také další kupon do soutěže o televizi za 36 tisíc korun.