Kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality řeší další případ podvodu na internetu, který se stal v Ústí nad Labem. Poškozenou je 44letá žena, která si chtěla koupit plesové šaty a bundu na internetovém portálu. Neznámý pachatel jí z e-mailových adres zaslal pokyny k platbě s potvrzením odkazů, které mu ale umožnily přístup do jejího internetového bankovnictví.

Podle mluvčí policie Veroniky Hyšplerové se žena nechala dvakrát oklamat stejným způsobem. „U prvního případu nákupu šatů se ihned odhlásila, ovšem při druhém kontaktu prodeje bundy tak učinila opětovně,“ uvedla Hyšplerová. Žena si neuvědomila, že tímto způsobem dala pachateli možnost ovládat její účet a provádět transakce.

Probuzení kolem třetí hodiny ráno tak pro poškozenou nebylo šťastné, neboť jí z banky přišla zpráva o změně bankovního limitu a odčerpání 109 500 korun.

Policie nyní prověřuje identitu pachatele a jeho spojení s dalšími podvodnými prodeji na internetu. Ženě hrozí ztráta celé částky, pokud se nepodaří peníze vrátit. Policisté proto varují veřejnost před podobnými podvody a doporučují být opatrní při nakupování na internetu. „Nikdy neklikejte na podezřelé odkazy, které vám posílají neznámí lidé, a vždy ověřujte pravost prodejce a nabídky,“ radí policie.

Nepřehlédněte: Podívaná na Střekově. Hráz proti povodni už je hotová, šlo to rychle

Cvičná stavba mobilní protipovodňové hráze na Střekovském nábřeží v Ústí nad Labem. | Video: Janni Vorlíček