K neasistovanému porodu do záchodu došlo podle informací Deníku v ústecké čtvrti Mojžíři a věc měl oznamovat manžel obžalované, která nyní žije v Mostě. „Nesouhlasím s tím,“ řekla dnes žena novinářům k obvinění s tím, že případnou vinu na tragické události nenese jen ona, ale i její manžel, který dnes k ústeckému krajskému soudu také přišel. Obžalovaná dorazila s příbuzným a známou. Ona i její doprovod mluvily o týrání, které prý od bývalého manžela zažila, i o jeho vyhrožování.

Dnes se v Ústí mělo v tomto případu konat už potřetí nařízené hlavní líčení kvůli předchozím omluvám ženy ze zdravotních důvodů. Ženu k soudu policisté z Mostu doprovodili „jen“ s vidinou paragrafu těžkého ublížení na zdraví. Jak se ale žena na místě dozvěděla, soud uvažuje o překvalifikování obžalovaného skutku na vraždu. Hrozí jí tak dokonce až 20 let vězení, nebo výjimečný trest. Obžalovaná měla kvůli tomu možnost zažádat si o poskytnutí lhůty k přípravě, a svého práva využila.

Hasiči zasahují v Krásném Březně, plameny šlehaly ze střechy domu.
FOTO: Hasiči zasahovali v Krásném Březně, plameny šlehaly ze střechy domu

Soud tedy hlavní líčení odročil i tentokrát, a to zatím na čtyři dny v druhé polovině srpna. „Nestrpíme další odročování, nebudu akceptovat vůbec žádné omluvy,“ upozornil obžalovanou soudce Martin Majchrák. Příště je ale i v zájmu obžalované, aby přišla dobrovolně. Pokud se bude procesu vyhýbat, v možnostech soudu není pouze její předvedení, ale i vazba. Kromě obžalované i jejího manžela chce soud vyslechnout záchranáře či znalce gynekologa-porodníka a psychiatra.