Je velice agresivní, mamince například údajně rozmlátil byt. Několikrát ho museli přijet vyšetřovat policisté. Záchranka ho po jeho emočních výkyvech pravidelně odvážela.

Přesně tak mluví sousedé o devatenáctiletém Tomáši B., který v neděli ráno v Neštěmicích nožem napadl devětatřicetiletou taxikářku. Ta po jeho útoku zraněním po převozu do nemocnice podlehla.

Psali jsme: Vrah zabil v Neštěmicích taxikářku, policie má podezřelého

Celá událost otřásla nejen hotelem Český lev, kde útočník údajně bydlel, ale také celými Neštěmicemi. „Prý ho taxikářka vezla ze Skalky. Ale tomu neodpovídá místo, kde stálo nabourané auto. To je až za odbočkou ke Lvu. Říká se, že ji měl napadnout už za jízdy. Někdo říkal, že ho měli policajti sebrat někde ve městě, tak jestli jí řekl, ať ho odveze až tam," přemítala barmanka jedné z neštěmických restaurací.

Antonín, soused násilníka z hotelu Český lev, řekl, že se sám s útočníkem popral, když ho popadl jeden z agresivních výpadů. „Není to tak dávno. Řval tady na chodbě a do všeho mlátil. Vyběhl jsem na něj a dal mu ránu, až sletěl ze schodů," líčil muž, který nechtěl sdělit své příjmení.

Údajně šlo o psychicky narušeného člověka. „Kolikrát, když jste ho pozoroval, tak jste viděl, že není při smyslech. Byl dost agresivní. Své mamince normálně rozmlátil byt, že všude byly třísky. Několikrát sem na něj musela přijet policie. Odvážela ho i záchranka. Někdo říká, že trpí schizofrenií, jiní zase, že bere drogy," pokračoval ve vyprávění starší muž.

Co se přesně v Neštěmicích stalo? Devatenáctiletý Tomáš B. napadl v neděli v brzkých ranních hodinách nožem devětatřicetiletou taxikářku. Žena byla s vážnými zraněními převezena rychlou záchrannou službou do nemocnice, kde zraněním podlehla. Policisté začali po násilníkovi okamžitě pátrat a ještě v ranních hodinách zadrželi podezřelého. Násilník již byl obviněn z trestného činu vraždy. V případě uznání viny mu hrozí trest odnětí svobody od deseti do osmnácti let.

Taxikářku napadl vrah v půl čtvrté ráno v Neštěmicích. Pobodanou ženu převezli záchranáři do nemocnice, kde zranění podlehla.

Dívka z domu v Sibiřské ulici, u kterého se tragická událost stala, řekla, že v neděli ráno slyšela obrovskou ránu. „Pak byl slyšet řev a hlasité houkání. Sjížděli se tady policisté a záchranka. Je to tragédie," uvedla.

Ivan Šťastník, provozovatel taxislužby Taxi Aussig, pro kterou v minulosti devětatřicetiletá žena pracovala, řekl, že šlo o bezproblémovou řidičku. „Mezi zákazníky byla žádaná. Je to tragédie," řekl Šťastník.

Mladík bude vyšetřován ve vazbě. Ústeckému deníku to řekla krajská policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

„Na obviněného muže v pondělí soudce uvalil vazbu," uvedla policistka.

Policisté po nepřizpůsobivém mladíkovi začali pátrat krátce po činu. Práci jim ztěžoval fakt, že v lokalitě, kde k činu došlo, je velký pohyb lidí a častý hluk i v nočních hodinách.

„V šest hodin tady po ubytovně chodili policajti a ptali se na něho," řekla další žena středních let z hotelu Český lev.

„Ptali se nás, zdali jsme v noci něco neslyšeli. Řekla jsem jim, že tady v tom baráku si musím brát na noc špunty do uší, abych se vůbec vyspala. Policajt mi odpověděl, že kdyby tady bydlel, bral by si je taky," řekla žena, která rovněž nechtěla sdělit své jméno ani příjmení .

„Tady bydlí jeho rodina. Už takhle možná budeme mít problémy, že tady s vámi stojíme a bavíme se," dodala ustrašeně.

Kriminalisté na úteý svolali kvůli letošní sedmé vraždě v Ústeckém kraji mimořádnou tiskovou konferenci.