Hlídka strážníků si nejprve všimla stanu, který byl postavený bez povolení na obecním pozemku na louce v Mezní ulici. Na místě hlídka zjistila ženu středního věku, které strážníci vysvětlili protiprávnost jejího jednání a po řádném poučení ji z místa vykázali. Ta na svoji obhajobu tvrdila, že stan zde byl již postaven a ona se v něm pouze vyspala, neboť nemá vlastní bydlení.

Strážníci ženě poradili, kam a na koho se má obrátit v situacích, kdy nemá kde spát nebo nemá co jíst a pokračovali dál v pochůzkové činnosti.

Žena stanovala přímo na sídlišti Severní Terasa.

Ještě neopustili Mezní ulici a museli řešit případ bezdomovce, který se přehraboval v kontejneru na domovní odpad a na zemi po sobě zanechal nepořádek. "Strážníci muže donutili odpadky po sobě uklidit a z místa ho rovněž vykázali," dopnil Jan Novotný z městské policie.

A protože se říká do třetice všeho dobrého i zlého, v té samé ulici strážníci řešili přestupek na zastávce městské hromadné dopravy. "Zde holdovala své kuřácké vášni mladší žena, která za svou vášeň k cigaretě dostala od strážníků blokovou pokutu," vysvětlil Novotný.