Odsouzený stáhl své odvolání. Pochopil, že by nemělo smysl žádat zmírnění rozsudku. Jako recidivista nemohl počítat s úspěchem.

Letos byl odsouzen za dvě krádeže vloupáním, které měl na svědomí minulý rok v září a říjnu. Tehdy si chtěl ukrást pár věcí v Litvínově Janově u zahrádek.

Přelezl vysoký plot i vlezl střechou

K soudu se dostal proto, že přelezl dva metry vysoký plot, aby se dostal k neuzamčenému zahradnímu domku. Vzal tam vše, co bylo jenom trochu cenné: koženou tašku, nářadí a řadu dalších věcí v celkové ceně 1900 Kč.

Ale to mu nestačilo. Proto přestřihl visací zámek u dalšího zahradního domku a kradl i tam: odnesl si varnou konvici, nářadí, sekačku a další věci, celkem za 3100 Kč. Kromě toho další dvě stovky stál zničený zámek.

Na Litvínovsku v Hamru o měsíc později přelezl plot a vnikl na pozemek, kde se mu zalíbil zahradní domek.

V tomto případě kradl doslova v potu tváře, protože musel vypáčit střešní krytinu a vylámat střechu. Díky tomu se dostal do domku, ale i tam ho čekala těžká práce. Musel zničit tři visací zámky, vypáčit mříž a ještě i vstupní dveře do podsklepení domku. Majitel škodu spočítal na 3650 korun jenom na zničených zámcích a zařízení domku.

Bubák jistě nepřišel krást jenom s igelitovou taškou, protože zmizely následující věci: propanbutanová láhev, zahradní sekačka ABG, akumulátorová vrtačka i s nabíječkou, hifi věž značky Technics, odnesl vibrační brusku, přímočarou pilu, okružní pilu a křovinořez. Vše za bezmála deset tisíc korun.

Tyto krádeže se policii podařilo Bubákovi prokázat. Přitěžovalo mu, že kradl, ačkoliv byl tehdy v podmínce, protože byl odsouzen za jinou zlodějinu rok předtím Okresním soudem v Lounech.

Deset měsíců natvrdo

Mostecký okresní soud poslal mladšího muže bydlícího ve stanu za zlodějské útoky na deset měsíců do věznice s dozorem. Trest je souhrnný, protože mezitím byl v dubnu 2014 odsouzen mosteckým soudem za jiný prohřešek trestním příkazem. Kromě toho krádeže spáchal v podmínce.

Bubák ale tvrdil, že nic neudělal. Nejprve policistům v přípravném řízení řekl, že zlodějské výpravy do zahrádkářské kolonie lituje, ale při hlavním řízení u soudu to popřel. Říkal, že na místě krádeže vůbec nebyl. Nic o tom, že by litoval své zlodějiny, prý neřekl. Dokonce tvrdil, že si to do protokolu napsal sám vyslýchající policista. On jenom protokol podepsal, aniž by si ho přečetl.

Jenže, stejná tvrzení říká i v dalších trestních řízeních, která jsou u zdejšího soudu proti němu vedena. V případě, že jsou u něho nalezeny věci z krádeží, tvrdí, že věci ukradl někdo jiný a k němu se dostaly jaksi náhodou.

Muž, který je zlodějem recidivistou, ale prý nic neukradl, byl mezitím vyšetřován ještě pro další trestné činy. Obžaloba ho asi přivede znovu k soudu.