Mluvčí ústecké policie Veronika Hyšplerová uvedla, že policisté z obvodního oddělení v Libouchci přijali ve čtvrtek odpoledne oznámení o pohřešování po houbařce.

„Seniorka si v jedenáct hodin dopoledne vyrazila se svou sestrou na houby. Po hodině se  ženy rozdělily a už se jim poté nepodařilo v lese se setkat," řekla k případu policistka.

Nejprve hledala zatoulanou seniorku její rodina. „Najít v lese ztracenou babičku se nejdříve snažili její příbuzní, ovšem bezvýsledně. Když se nevracela domů a nedávala o sobě vědět, rozhodla se jít rodina kolem páté hodiny odpoledne na policii a vše nahlásit," pokračovala ve vyprávění Hyšplerová.

Okamžitě se rozjela velká pátrací akce. „Policisté z obvodního oddělení okamžitě zalarmovali své kolegy. Vzlétl vrtulník a posádka pomocí termokamery prohledávala les. Vytvořit pořádnou rojnici bylo připraveno sto lidí. Šlo o policisty z pořádkové a zásahové jednotky. Do pátrání byli připraveni se zapojit i místní dobrovolní hasiči a amatérští psovodi, kteří se zabývají vyhledáváním osob v těžkém terénu," řekla mluvčí.

Nakonec nebylo jejich pomoci potřeba. „Během instruktáže zavolali rodinní příslušníci, že se babička vrátila domů. V lese sice zabloudila a ušla pěkný kus cesty a nevěděla kde je. Rozhodla se tedy jít po zvuku k silnici. Když na ni vyšla, všiml si vyčerpané seniorky projíždějící řidič, který jí zastavil. Poté ji odvezl domů," doplnila k pátrání Veronika Hyšplerová.