Paul byl odsouzen pro tři hříchy. Nejprve 5. září 2013 po jedenácté hodině večerní v Rumburku v restauraci baru Konírna napadl muže. Ten před soudem vyprávěl příběh ve stylu „pro dobrotu na žebrotu." Šel pozdě večer v Rumburku po náměstí a nějaký muž ho požádal o peníze, protože celý den nejedl. Dal mu asi dvacet korun a nabídl mu, že když mu s něčím pomůže, zaplatí mu jedno či dvě piva. Šli do restaurace Konírna, kde mu natočil pivo. Paul se ale začal dožadovat, aby mu nalil tvrdý alkohol, což odmítl. Muž začal být agresivní. Dohadovali se a pošťuchovali, proto se rozhodl, že Paula vyvede z restaurace. Ten ho ale napadl.

Podle rozsudku děčínského okresního soudu napadl muže pěstmi do obličeje a zad. Při útoku napadenému vypadl z ruky mobilní telefon. Paul ho sebral, vzal si ho a utekl. Přitom ještě poškodil před budovou stojící větší zahradní slunečník.

Krádeží telefonu způsobil škodu devět set devadesát korun a poškozením slunečníku deset tisíc korun.

Přitom mosteckým soudem byl v srpnu 2013 odsouzen na osm měsíců se zkušební dobou dva roky.

Zmocnil se jízdního kola i nápojů

Soud projednával ještě dva Paulovi zlodějské hříchy. Ze zlodějských příběhů vyplynulo, že Paul ani neumí krást, protože v obou případech se dostal hned do péče policie.

Nejprve 12. září 2013 po desáté hodině večer v Rumburku v parku Rumburské vzpoury využil situace a ukradl třiadvacetiletému muži zapůjčené horské jízdní kolo značky Author Outset. Když se cyklista vrátil z WC, zjistil, že se z něho stal chodec, protože kolo za pět tisíc korun zmizelo.

Ale naštěstí než Paul vyjel z parku na kradeném kole, chytili ho policisté.

Potom 3. října 2013 ve dvě ráno přišel do chodby restaurace Lužan, podlezl uzamčenou mříž na schodišti vedoucím do prvního patra k pizzerii, a v ní se posilnil Red Bullem. Potom si natočil pivo, poškodil posuvné dveře a z barového pultu ukradl mobilní telefon a litr whisky Jack Daniels. Ale než se mohl blíže s Jackem Danielem seznámit, byl zadržen recepční hotelu, která přivolala policejní hlídku. Způsobil škodu za tisíc sto třicet pět korun.

„Trestné činnosti se dopouštěl proto, aby si opatřil peníze na živobytí, neboť je bez prostředků. Věci, které odcizil, by prodal," uvedl v rozsudku soudce děčínského okresního soudu.

Odsoudil muže za krádež. Je také povinen zaplatit škodu ve výši deset tisíc pět set korun.

Nakonec dostal tvrdší trest

Krajský soud zvýšil trest recidivistovi Paulovi ze čtrnácti na dvacet měsíců vězení, což nebyl jeho první problém. Byl již několikrát soudně trestán, zpravidla pro zlodějiny.

V dubnu 2013 byl odsouzen v Děčíně za krádež k šesti měsícům vězení s podmínkou na osmnáct měsíců, ale v Mostu dostal téhož roku v červenci osm měsíců vězení se zkušební dobou na čtyřiadvacet měsíců.

Také u děčínského soudu byla podána ještě obžaloba ve třech dalších případech.

Krádeže odsouzenému muži sečetliSoud spojil obě krádeže v jeden trestný čin. Oba útoky podle soudu byly vedeny jednotným záměrem a naplňují stejnou skutkovou podstatu, s blízkou časovou souvislostí, protože byly spáchány během jednoho měsíce. Soud posuzoval krádeže jako dílčí útoky spáchané v pokračování. Škody způsobené pokračováním se sčítají.

Nejednalo se již o drobnou krádež, ale krádež podle druhého odstavce § 205 odst. 2 Trestního zákoníku. Tvrdší kvalifikaci si zasloužil za to, že byl v posledních třech letech již odsouzen.