Předsedkyně senátu pražského vrchního soudu Alexandra Nováková pro Deník uvedla: „Odvolání jsme shledali nedůvodným a zamítli jsme je."

Horváth stráví léta ve vězení kvůli pijatice, která se zvrhla ve zbytečnou hádku a rvačku. Neboť 20. prosince 2013 kolem půl deváté večer na ubytovně v Jirkově Březenci se v bytě pohádal se svým známým. Opilý Horváth vzal z kuchyňské linky nůž a bodl ho. Pobodaný muž se sice vypotácel z bytu, ale před ubytovnou padl na zem. Zemřel kvůli poranění srdce. Když přijela na místo tragédie policie, Ondřej Horváth seděl v bytě u stolu. Podle obžaloby Horváth s jistou odevzdaností hlídce řekl, že je to on, kdo bodl nožem Jirku, který leží před bytem, a že klidně s hlídkou půjde.

Opilecká historie

U ústeckého krajského soudu vyšlo najevo, že obžalovaný muž měl v sobě 1,47 promile alkoholu, manželka oběti 2,66 promile alkoholu, družka obžalovaného 2,23 promile a syn družky obžalovaného dokonce 4,11 promile. Přítelkyně syna družky obžalovaného měla 2,5 promile. Muž, který zemřel po bodnutí nožem, měl v krvi 2,22 až 2,61 promile.

Svým způsobem si zárodek budoucí smrti přinesla oběť s sebou. Neboť podle policejních vyšetřovatelů odpoledne přišel s manželkou na návštěvu, a přinesli občerstvení: Dvě basy piv a láhev vodky. Kriminalisté ze zkušenosti uvádějí, že vysoké procento násilných útoků mezi lidmi je zapříčiněno vlivem agresivity pod vlivem alkoholu.

Desetkrát odsouzený

Horváthovi jistě při odvolání u vrchního soudu nepomohlo, že byl již desetkrát odsouzen, převážně pro různé krádeže. Naposledy vyšel z věznice v lednu 2013 po amnestii prezidenta republiky.