V uplynulých dnech kartáře a věštce, který podle svědectví „pracoval“ i z kasína, kde vydělané peníze sypal do automatů, potrestal ústecký okresní soud třemi a půl rokem vězení. „Šlo o souhrnný trest, který zohlednil dříve udělený trest u okresního soudu v Děčíně,“ upřesnil mluvčí ústeckého soudu Ondřej Šafránek.

Obžalovaný svým podvodným jednáním vylákal ze dvou poškozených žen 113 150 a 1 506 200 korun. V této výši mu soud také v uplynulých týdnech uložil povinnost nahradit vzniklou škodu. „Využil jejich tíživé situace,“ uvedl o vztahu kartáře a poškozených žen žalobce Jakub Juřica. Neuvěřitelnou výši požadovaných obnosů Dzurko vysvětloval nákupem speciálních svíček a kamenů i náročností duchovních operací.

Věštec Tomáš Dzurko z Děčína přišel k ústeckému soudu kvůli obžalobě z podvedení dvou žen.
Ženy mu za věštění poslaly milion a půl, i tak má dluhy. Vše prohrál v kasínu

Jestli se však obě dvě ženy z Ústeckého kraje svých peněz někdy dočkají, je s velkým otazníkem. Součástí trestu pro Dzurka sice bylo propadnutí peněz na jeho bankovních účtech, tam ale měl jen necelé tři tisíce. Dostal však i zákaz činnosti na šest let. Podobný případ oklamání by se tak už alespoň výhledově neměl opakovat. Rozsudek je nepravomocný, obžalovaný i státní zástupce si po vynesení rozsudku 14. srpna ponechali lhůtu na případné odvolání.