Dva obžalovaní přijdou z vazby k ústeckému krajskému soudu také o prázdninách: René Farbár (1987) z Kadaně a Miluše Kotlanová (1979) z Postoloprt.

K soudu nepřišli a nepřijdou další dva obžalovaní, Antonín Kraus (1982) z Hrádku nad Nisou Loučná a Daniel Gašparík (1984) z Prahy 2. Oba jsou na útěku, kdesi ve Velké Británii, a jsou souzeni jako uprchlí. Čtveřice je obžalována ze zločinu obchodování s lidmi. Obžalovaným hrozí až 15 let vězení.

Dosavadní soudní líčení zahájené v červnu bylo odročeno, protože je třeba vyslechnout ještě další svědky.

Obžalovaní údajně slíbili nejméně pěti lidem zprostředkovat práci ve Velké Británii. Po příjezdu do Birminghamu jim sehnali práci a potom jim odebírali většinu platu a vyhrožovali jim. Při výslechu dvou svědků obětí trestní senát vyslechl to, co je uvedeno také v obžalobě, včetně toho, že je měli též týrat nedostatkem jídla, protože trpěli hlady.

Výslech prvních dvou poškozených byl poněkud mimořádný. Obžalovaní, ale i veškerá veřejnost, museli opustit soudní síň, protože svědci nebyli psychicky schopni před obecenstvem vypovídat. Měli z přítomných obavy. V soudní síni jako obecenstvo totiž seděli sympatizanti obžalovaných.

Při jednání se na první pohled mohlo zdát, že kvůli procesu přiletěl z Anglie letecký speciál. Přišla řada lidí, jako svědci, i hlásili se také jako další svědci, ve prospěch obžalovaných. Výslechy svědků trvaly až do 19 hodin. Celkově ale vyznívají výslechy v rámci procesu tak, že se spíše potvrzují slova obžaloby. Tedy, že zájemce o práci obžalovaní vylákali do Velké Británie, resp. do Anglie, využili jejich finanční tísně a tím bezmocnosti.

„Proces je odročen na 2. července, kdy budou vypovídat ještě další svědci," potvrdil předseda senátu Ivan Elischer.

Ačkoliv u soudu nebylo při procesu o svědky nouze, svědkyně K. Ch. se nedostavila k soudu a může být za to odměněna pokutou ve výši 5000 Kč.