Zástupce ředitele městské policie Jan Novotný uvedl, že v pátek v 0.15 hodin si všiml strážník obsluhující kamerový systém, dvou mladě vyhlížejících osob, které  v hledišti letního kina popíjely a balili si cigarety z podezřele vypadající látky, nápadně připomínající marihuanu.

„Okamžitě na chování mužů upozornil hlídku v terénu, která se do Letního kina vydala je zkontrolovat. Jeden z dvojice mladíků se snažil před strážníky schovat pod lavičku batoh a druhý si schoval nějaký předmět pod bundu," řekl zástupce ředitele.

Trik však mladíkům před strážníky nevyšel.

„Na otázku hlídky, co zde muži v tuto noční hodinu dělají a co to kouří, odpověděli, že kouří normální cigarety. Po sdělení, že jsou po celou dobu svého počínání sledováni kamerovým systémem se oba přiznali, že kouří marihuanu. Lustrací hlídka zjistila, že se jedná o Vladimíra K. (1995) a Jiřího J. (1991). Mladíci hlídce vydali obal od překvapení čokoládového vajíčka a igelitový pytlík, ve kterých měli ukrytou rostlinu připomínající marihuanu. Strážníci pojali podezření ze spáchání přestupku na úseku ochrany před alkoholismem a jinými toxikomaniemi, proto na místo přivolali kolegy z ústecké policie, kteří si případ převzali k dořešení," doplnil Jan Novotný.