Strážníci řešili podezření z krádeže v pátek 3. dubna kolem desáté hodiny večer. Tehdy projížděla autohlídka ulidí Na Nivách. Na křižovatce s ulicí Jateční ji však zastavili tři chlapci. Tvrdili, že jednomu z nich před malou chvilkou z ruky vytrhl jim neznámý muž v šedé bundě mobilní telefon značky Huawei a utíkal s ním ulicí Jateční, směrem k vozovně dopravních podniků.

"Hlídka se vydala daným směrem a v ulici Jateční si všimla neznámého muže, odpovídajícího popisu. Strážníci u dotyčného zastavili a vyzvali ho k prokázání totožnosti a dále se ho zeptali, proč je tak zadýchaný a kam má namířeno. Muž hlídce předložil osobní doklady a sdělil jí, že utíká domů, protože nemá u sebe roušku a bál se případné kontroly policie," nastínil situaci Jan Novotný, zástupce ředitele Městské policie Ústí nad Labem.

Na další dotaz, zda má u sebe nějaký mobilní telefon, muž uvedl, že právě teď od neznámého muže koupil za výhodnou cenu nějaký mobilní telefon. "Ve stejném okamžiku na místo přiběhla trojice chlapců, která muže bezpečně poznala a okradený  poznal i svůj telefon, na jehož displeji se po aktivaci zobrazil obličej poškozeného," uvedl Novotný.

Hlídka zadržela muže středního věku pro podezření ze spáchání krádeže. Věc si k dalšímu šetření převzala přivolaná státní policie.