Krajský soud v Ústí nad Labem rozhodl v řízení o předání vedeném proti Dagmar Pozdechové, narozené 19.3.1969 v Trnavě, trvale bytem Hrnčiarovce nad Parnou, občance Slovenské republiky. Žena se vrátí zpět na Slovensko, kde ji policie stíhá kvůli řadě trestných činů.

Za mřížemi do roku 2021

Žena je již odsouzena brněnským krajským soudem a Vrchní soud v Olomouci rozsudek v listopadu 2013 posvětil. Pozdechová má být propuštěna z výkonu trestu až 
v prosinci 2021.
Krajský soud rozhodl, že Pozdechová bude vydána do Slovenské republiky na základě Evropského zatýkacího rozkazu Okresního soudu Michalovce vydaného dne 28.7.2014. Žena je stíhána pro zločin vydírání. Vydána ale letos nebude. Slovenští policisté si budou muset pár let počkat.

„Její vydání se odkládá do okamžiku vykonání trestu odnětí svobody uloženého rozsudkem Krajského soudu Brno, případně do doby jejího propouštění na svobodu z jiného, zákonem předpokládaného důvodu," uvedl v usnesení ústeckého soudu předseda senátu Milan Kohoutek.

Vydírala svědky

Policejní vyšetřovatelé o ni jeví zájem kvůli tomu, že se dopustila vydírání, krádeže a porušování domovní svobody.

Především má být vydána proto, že v době od konce prosince 2009 do začátku ledna 2010 v obci Majcíchov, okres Trnava, osobně napsala tři dopisy, které obsahovaly výhružný text vůči svědkům u soudního jednání v roce 2010:

„Pokud budeš vypovídat 
v lednu na soudě v TT a nevyužiješ právo nevypovídat, tak se setkáme a vyřídím si to s tebou po našem. Klidně vypovídej pohádky, co tě naučili zelení, jen aby ses zachránil před Leopoldovem, ale přede mnou neutečeš, zrádcové platí, náš zákon znáš," přičemž tyto tři dopisy byly podepsané jménem Ladislav Matovič.

Protimafiánská jednotka

Tři dopisy odevzdala osobně Jiřímu Mauritzovi a Mariánovi Mesárošovi, aby je osobně dodali bez použití jakékoliv poštovní služby adresátům uvedeným na jednotlivých obálkách.

Podle zatýkacího rozkazu 
v době od 8.1.2010 do 11.1.2010 oba jmenovaní dopisy osobně převzali od obviněné ženy a na její pokyn je vhodili postupně do poštovních schránek adresátů uvedených na obálkách těchto dopisů v místech jejich trvalého bydliště v Michalovcích a v Pinkovciach.

Všichni tři, kterým vyhrožovala, byli vyslechnuti 
v trestní věci obviněné Dagmar Pozdechové, stíhané 
v přípravném řízení vedeném na policejním odboru Východ, Úřadu boje proti organizované kriminalitě, policejního prezídia. Tato jednotka je označena také jako Národní kriminální agentura, Národní protizločinecká jednotka, policejního prezídia v Košicích.

V policejním vyšetřování opakovaně tito tři muži usvědčovali Pozdechovou a spol. Výhružné dopisy je měli zastrašit, protože měli být vyslechnuti jako svědci u hlavního líčení u Okresního soudu Trnava v lednu 2010.