Mladík požádal před prodejnou a otevírací dobou prodavačku o cigaretu, když zakládala noviny. „Tu mu žena dala, jelikož necítila žádné ohrožení. Následně odešla do trafiky a zamkla za sebou dveře. Mladík poté zaťukal na výlohu a naznačil, že prosí o otevření. Trafikantka si myslela, že si chce koupit lístky na trolejbus, a tak bez váhání otevřela," uvedla mluvčí ústecké policie Valerie Bartošová.

Muž vstoupil do trafiky, nasadil si kuklu a vytáhl nůž. „Žádal o peníze a vybrané zboží. Prodavačka z obavy o život mu dala cigarety, SIM karty, desky s výherními losy a několik balíčků kávy. Mladík si k tomu všemu nezapomněl přibalit energetické drinky na cestu. To vše si odnesl v igelitové tašce, kterou si také vzal v trafice. Před odchodem se ještě omluvil a požádal o 5 minut náskoku," pokračovala policistka.

Vystrašená trafikantka se hned po jeho odchodu uzamkla uvnitř stánku a zavolala na linku 158. „Muže popsala s tím, že odešel pravděpodobně směrem do ulice Sibiřská nebo směrem na Mojžíř. Policisté okamžitě tuto informaci předali hlídkám. Během zjišťování přesného popisu se k trafice dostavil řidič taxislužby, který uvedl, že před několika minutami vezl z ulice Mlýnská do ulice Jindřicha Plachty mladíka, který odpovídal popisu pachatele. Taxikář navíc uvedl, že za odvoz dostal jako spropitné krabičku cigaret. Krátce po této informaci byl zadržen devatenáctiletý mladík, který přesně odpovídal popisu," dodala k případu Valerie Bartošová.