Zrušil tím rozhodnutí ústeckého okresního soudu z ledna roku 2017, který oba potrestal osmnáctiměsíčními podmínkami s podmíněným odkladem na tři roky za pokus porušení povinností při správě cizího majetku. To se týkalo projektu Vítání občánků.

Bývalí členové vedení města podle okresního soudu neoprávněně umožnili získat majetkový prospěch společnosti, která vítání občánků organizovala. Zakázka byla podle soudu předražená.

Škodu soud vyčíslil na zhruba 348 tisíc korun a uložil oběma, aby ji společně uhradili. Mandík i Macík se proti rozsudku na místě odvolali. „Nic jsem neporušil, skutek se nestal," uvedl již dříve Mandík. 

Důvody zrušení rozhodnutí prvoinstančního soudu nebude krajský soud komentovat. „Do té doby, než bude hotové písemné vyhotovení, které bude doručeno stranám,“ upřesnila mluvčí krajského soudu Marcela Trejbalová.

Ve stejné kauze je od začátku letošního stíhaná rovněž někdejší Mandíkova náměstkyně a bývalá poslankyně za ČSSD Zuzana Kailová. Tu původně sněmovna ke stíhání nevydala. Kailová se však po podzimních volbách znovu do poslanecké sněmovny nedostala.