„Nemohu tomu věřit, stále čekám, že se Marcel vrátí a vše se nějak vysvětlí. Je vzdělaný, oblíbený. Byl v naší komunitě vzorem a příkladem, a teď tohle," posteskl si Martin Bajger z romského sdružení Společně pro Trmice.

Nechtějí tomu věřit

Sdružení uspělo v loňských komunálních volbách v Trmicích a v zastupitelstvu získalo tři mandáty. Marcel Cichý se stal předsedou kontrolního výboru.

„Jak Marcela znám, jestli je na tom obvinění něco pravdy, sám se svých funkcí v zastupitelstvu vzdá. Zatím přes advokáta řešíme, aby rezignoval na předsedu kontrolního výboru. Musíme se poradit, zda o tuto funkci bude mít náš klub dále zájem," dodal Bajger.

Starostka Trmic Jana Oubrechtová (STAN) tvrdí, že to je zatím předčasné. „Pan Bajger už se mnou o funkci předsedy kontrolního výboru jednal. Ctíme presumpci neviny, je možné, že se vše ještě nějak vysvětlí," uvedla.

I ji obvinění Cichého překvapilo. „Mluvila jsem o tom s řadou lidí a nikdo to nečekal, naše zkušenosti s ním byly zcela jiné. Byla u mě i ředitelka školy, nepřítomnost pana Cichého řeší suplováním, kdyby to mělo být dlouhodobé, budou muset najít pro jeho třídu jiného třídního učitele," řekla starostka.

Obyvatelé Trmic zprávě nechtěli ani věřit. „Stále doufám, že se vše vysvětlí. Nicméně, pokud se něco prokáže, bude to pro mě velké zklamání," uvedl na facebooku Darek Beneš.

Policie zatím mlží

Policie je zatím na informace skoupá. „Stíháme pro nelegální obchod s drogami tři osoby, jednou z nich je muž ročník 1977 z Trmic," sdělila bez bližšího upřesnění mluvčí Národní protidrogové centrály Barbora Kudláčková.

Odmítla upřesnit, zda se obvinění týká distribuce nebo i výroby pervitinu. „Více informací uvolníme v pondělí na tiskové konferenci. Budou tam i kolegové ze Slovenska," doplnila. Neznamená to prý, že by případ z Trmic souvisel se Slovenskem.