Podle kriminalistů se mladíci na bezdomovce zaměřili už loni na jaře. "Trestní stíhání bylo rozšířeno o další skutky násilného charakteru, kterých se obvinění dopustili v průběhu měsíce května, června a vyústily dne 26. září 2016 vraždou pětačtyřicetiletého muže. Obvinění si vybírali své oběti z řad lidí bez domova," dodala Hyšplerová.

Čtěte také. Poslední zápas prohrál. Ústecký Indián zemřel

K původnímu obvinění ze zvlášť trýznivé vraždy tak mladistvým přibylo i obvinění z loupeže, ublížení na zdraví a těžkého ublížení na zdraví.

Muže bez domova mladíci podle kriminalistů ubili v zahradní chatce, kde přebýval. Vražda byla velmi brutální. Zavražděný muž tam podle svých přátel přespával asi dva týdny. "Já jsem tam bydlel rok a nikdy se mi nic nestalo. Byl to výbornej chlap, bezdomovcům pomáhal, krmil je. Byl to dvoumetrový chlap, kdyby byl na nohou, tak by se umlátit nenechal," popsal už dříve kamarád oběti Jiří Česal.

Vyšetřování případu se podle kriminalistů blíží ke konci. "S největší pravděpodobností bude koncem měsíce března vyšetřování ukončeno s návrhem na podání obžaloby," dodala Hyšplerová. Podle právní kvalifikace případu hrozí za brutální vraždu 15 až 20 let vězení, případně výjimečných trest. V případě mladistvých je to polovina, tedy maximálně 10 let vězení.

Mohlo by vás zajímat: Bezdomovec Tomáš: Syna jsem našel po 19 letech