Obžaloba viní 23letého mladíka z Ústí nad Labem z loupeže, krádeže ve spolupachatelství, neoprávněného užívání cizí věci, poškození cizí věci a další krádeže.

Už třikrát soudně trestaný Badi se podle státního zástupce pokusil předloni v prosinci oloupit barmanku v ústecké Hrnčířské ulici. „Před pátou hodinou ranní se nahnul přes barový pult, udeřil 51letou barmanku pěstí a pokoušel se jí vytrhnout tablet značky Asus. Po krátkém přetahování a rychlé reakci staršího hosta mu ho žena z rukou vytrhla,“ uvádí obžaloba.

O několik dní později zkusil s komplicem odjet z centra města ukradeným vozem Suzuki Wagon. To se jim nepodařilo, vůz ale vykradli a Badi ho podle tvrzení žalobce zapálil. Oheň zasáhl i vedle stojící VW Sharan, poškozeny byly prostory společnosti Xeroco stejně jako budova Finančního úřadu pro Ústecký kraj. Celková škoda se vyšplhala na 110 tisíc korun.

Ještě před zatčením měl Badi podle tvrzení svého kamaráda ukrást jeho mobilní telefon v hodnotě stokorun. „Byl bezdomovec, tak jsme ho pozvali do pronajatého bytu na Střekově, dali mu jídlo a pak jsme popíjeli. Známe se od školky, nevím, proč mi mobil ukradl. Na útěku ještě několikrát praštil pěstí do obličeje moji přítelkyni,“ vypověděl včera před senátem okradený kamarád.

Nikolas Badi, který si nyní odpykává jiný trest ve věznici Nové Sedlo na Žatecku, svou vinu popírá u všech skutků. V souvislosti s loupeží ho usvědčují přítomní svědci, nedaleko hořícího vozu ho pak zachytil kamerový záznam a jeho přítomnost u auta potvrdil i spolupachatel nevydařené krádeže.

Senát ve středu projednávání případu odročil na počátek února, kdy vynese rozsudek.

Shodou okolností jde o skorojmenovce Nikolase Badyho, známého pod přezdívkou „tyran z Krupky“. Ten s komplicem málem umučil a znásilnil 12letého chlapce a poté spáchal několik dalších násilných trestných činů.

Tomáš Prchal