Podle obžaloby měl odsouzený Hruška znásilňovat dva spoluvězně ve všehrdské věznici na Chomutovsku. Může jít za mříže na dalších pět až dvanáct let.

Muž sice pobyl delší čas ve vazbě, ale ještě během července jej předseda trestního senátu propustil z vazby. Pominuly podle soudu důvody vazby.

Jeden ze znásilňovaných mladíků před soudem již vypovídal, a druhý se pohybuje kdesi po republice a není k zastižení. Soudní jednání proto bylo nakonec odročeno na začátek září.

Hruška je obžalován, že na 2. ubytovně na cele č. 10 ve Věznici Všehrdy od září 2011 do poloviny května 2012 pod pohrůžkou násilí a ohrožováním jídelním nožem, opakovaně, minimálně dvakrát týdně, nutil jednoho spoluvězně (1992) k sexuálním praktikám. Obviněn je ještě ze znásilnění dalšího spoluvězně (1989).

Jenže ještě během prvního dne procesu jeden ze znásilněných se přiznal, že část svého příběhu si vymyslel. Proto kdo ví, jak se nakonec soudní proces vyvine.

Obžalovaný Hruška tvrdil, že je nevinný. Jde jenom o komplot, protože ho neměli spoluvězni rádi. Chránil ty, kteří byli ve věznici šikanováni. Jeho obvinění je prý nesmyslné, brání se Hruška.

„Mám dlouhý trestní rejstřík. Tam (ve vězení) vládne silný jedinec. Nikdy jsem neměl zapotřebí si něco vynucovat, je tam hodně lidí, kteří to dělají i za úplatky… Já proti nim (údajným obětem) nemám zášť, jsou to slabí jedinci," tvrdil Hruška.