Policisté zatím vědí o 163 podvedených mužích, škoda podle jejich odhadů přesahuje 700 tisíc korun. Policie varuje všechny muže.

Poškození z celé republiky

Nelze vyloučit, že někteří byli z Ústecka. "Poškození pocházejí ze všech regionů republiky," uvedla českolipská mluvčí policie Ivana Baláková.

Podle ní na podvody přišli při prošetřování jiné trestné činnosti tohoto muže. Policistům byly podezřelé transakce na jeho účtech.

"Z poškozených se nikdo neozval, nikdo neměl potřebu podat trestní oznámení," uvedla. Kriminalisté se domnívají, že podvedených mužů mohlo být daleko více. "Nejsme si jisti, zda jsme objevili všechny účty obviněného muže," řekla Baláková.

Podvodník o sobě v inzerátu tvrdil, že je vdaná žena, dobře situovaná, za manžela má známého a úspěšného podnikatele, a proto si nemůže dovolit schůzku na veřejnosti. Ochrana soukromí je pro ni důležitá, a proto navrhuje první setkání na swingers party, kam má přístup jen uzavřená společnost a riziko vyzrazení schůzky je minimální.

Vstupné až tři tisíce za nic

Pokud měl muž o setkání nadále zájem, obdržel e-mail od fiktivní společnosti pořádající tuto akci včetně obchodních podmínek.

"Text těchto informativních emailů, které muži dosud obdrželi, se lišil jen v termínech a v názvu pořádající společnosti," uvedla Baláková.

E-mail obsahoval také číslo účtu a informaci o vstupném, které se pohybovalo mezi jedním až třemi tisíci korun. Potom, co muži zaplatili, podvodník se jim už neozval.

Policie varuje před podobnými nabídkami. Na svém webu proto v rámci prevence zveřejnila i texty dopisů, které podvodník mužům zasílal.