Šedesátiletého cizince, který se v Česku ještě do loňského léta živil jako dělník, dnes eskorta přivezla z litoměřické vazební věznice ke krajskému soudu v Ústí nad Labem. Za ohrádku se přišel zpovídat z deliktu, který se měl stát za bílého dne 30. června 2023 v obci ve Šluknovském výběžku. V dřevěném hradu na zdejším rozsáhlém dětském hřišti muž podle obžaloby vyjmul z poklopce své přirození a dívence velmi nízkého věku, která tam v tu chvíli byla, uchopil ruku, aby mu jeho úd masturbovala.

Ženu na zastávce postihl epileptický záchvat. První pomoc poskytli strážníci.
Ženu na zastávce postihl epileptický záchvat. První pomoc poskytli strážníci

Svědčí o tom zejména výslech malé dívky, který krajský soud v Ústí nad Labem dnes, v pondělí 15. ledna, přehrál. „Nějakej chlap šel se mnou do domečku a dal mi do ruky pindík,“ uvedla mimo jiné dívka v přípravném řízení policii ve speciální výslechové místnosti. Za znásilnění nezletilé dívky hrozí muži 5 až 12 let odnětí svobody. Cizinec ale obvinění kategoricky odmítá. Na hřišti, kde se ocitl po fotbale, podle jeho popisu v tu dobu bylo i několik dospělých.

Ženatý muž z postsovětské republiky, který už má vnoučata, se považuje za heterosexuála. „Nic jsem neprovedl,“ řekl obžalovaný senátu s tím, že ví, co by ta holčička prožívala, kdyby platil opak. „Pobyl jsem s ní pouze pět minut. Když byla na houpačce, houpal jsem ji,“ pokračoval. Podle něj na hřišti v tu dobu byli i další děti a dospělí. Dětem prý rozdal tyčinky Bounty, pak si šel zakouřit opodál. Chvíli potom už si pro něj přišli policisté.

Pár si chtěl přilepšit domácí kosmetikou, obří zájem mu zlomil vaz.
Vrásky fuč! Pár si chtěl přilepšit domácí kosmetikou, obří zájem mu zlomil vaz

Soud dnes četl i výslech dětí, které na hřišti byly s dívkou, stejně jako byla tehdy opodál také její matka. „Houpal jí, přitom si sahal mezi nohy. Přitom koukal po dalších holčičkách i na rodiče, jestli si je hlídají. Pak si ji dovedl do hradu, viděl jsem, jak jí dal pindíka do dlaně,“ popisovaly policii v přípravném řízení dvě děti zhruba ve věku 9 let. Obžalovaný to ale před ústeckým senátem opět označil za lež.

Muž od 2. července až dosud přemýšlí nad závažným obviněním ve vazební věznici v Litoměřicích. „Dodnes si kladu otázku, proč mají (asi lidé, kteří svědčili proti němu, pozn.red.) zapotřebí vymyslet takovou historku a odpověď nemám. Jsem seriózní věřící člověk a ani u nás doma by se taková věc nemohla stát, je to nepřijatelné. Kategoricky odmítám, že jsem něco provedl, udělám všechno, abych to dokázal,“ uzavřel muž.

Příležitost k tomu bude mít v příštích dnech, kdy pokračuje hlavní líčení u krajského soudu v Ústí. V pátek se má senát telekonferenčně spojit s maminkou poškozené dívky.

Mohlo by vás zajímat: Chtěl jen nějakou korunu navíc, šel krást k sousedce. Málem ji zabil

Zdroj: Deník/Jaroslav Balvín