Případy se stejným mužem a vozidlem byly zaznamenány nejen v teplickém okrese, ale také v Ústí a Chomutově. K dopadení pachatele nakonec pomohla náhoda. 

„V uplynulých dnech jela policistka z obvodního oddělení Prosetice ve svém volnu směrem na Chomutov a v tu chvíli spatřila před sebou právě dotyčné vozidlo z pátrací relace. Začala ho pronásledovat, přitom si zavolala na pomoc policejní hlídku, kterou naváděla, kudy naftový zloděj jede,“ vylíčila mluvčí teplické policie Iona Gazdošová.

V hlasování Ústí změn uspěly čtyři projekty.
Ústečané rozhodli, díky projektu Ústí změn se zlepší parky, hřiště i louky

Policisté poté vozidlo zastavili. Řidič se následně na policejní služebně pod tíhou důkazů přiznal. Uvedl, že jako maskování, používal ke krádežím odcizené registrační značky a označení vozidla taxi. Což souhlasilo s kamerovými záznamy z jednotlivých čerpacích stanic. 

„Celkem se mu podařilo prokázat 7 újezdů se škodou přes 23 tisíc korun. Navíc bylo zjištěno, že 41letý muž neměl za volantem co dělat, neboť má soudně uložený zákaz řízení všech motorových vozidel. Ve zkráceném přípravném řízení mu bylo sděleno podezření z přečinů krádež a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,“ dodala mluvčí policie Gazdošová.

Viděli jste? Vedlejší trasy do Německa střeží mobilní hlídky. Zachytily 18 migrantů

Zdroj: Janni Vorlíček