Mluvčí ústecké policie Valerie Bartošová uvedla, že se na Nový rok vloupali do jídelny bývalé Setuzy čtyři pachatelé ve věku 24, 25, 18 ,15 let.

„Pachatelé rozbili okno a vlezli do objektu. Za pomoci nalezených klíčů celou provozovnu prohledali a následně z ní odcizili dva počítače, cukrovinky, potraviny, alkohol, nealkoholické nápoje, cigarety a dosud nezjištěné množství nerezových vozíků z kuchyně. Svým jednáním způsobili poškozené firmě škodu na odcizených věcech ve výši 103 703 korun," doplnila policistka.

Na místě činu se policistům povedlo zadržet jen jednoho zloděje.

„Když hlídka přijela na místo činu, tak se zde nacházel pouze jeden z pachatelů a druhý se dal před hlídkou na útěk. Toho policisté po krátké honičce zpacifikovali. Poté si po výsleších došli pro zbylé dva pachatele," dodala Valerie Bartošová.

Podle zjištění Deníku byl zásah natolik bleskurychlý, že zloději neměli šanci k útěku.

„Hlídka byla dole u místního marketu, když jí operační nahlásil vloupání. U jídelny byli během necelých dvou minut. Poté přijely další dvě hlídky. Protože jedním z pachatelů byl mladistvý, tak na místo dorazil i výjezd skupiny kriminální policie a vyšetřování," řekl muž, obeznámený se zásahem. Zloději skončili v celách předběžného zadržení.