Podle obžaloby osmnáctiletý Adam ze Žatecka a devatenáctiletý Tomáš z Mostecka zabili 19letého Jana z Velichova na Žatecku, a to obzvláště surovým způsobem. Svázaného ho kopali, mlátili baseballovou pálkou a sekali mačetou.

Mrtvolu pak ukryli v lesním porostu a zaházeli listím. Motivem byly prý nevyřízené finanční závazky. Oběma obžalovaným, kteří se v minulosti údajně věnovali kickboxu, za vraždu a zbavení osobní svobody hrozí až výjimečné tresty.

Oba obžalovaní se znají ze školy z Podbořan. K vraždě se přiznali. Ve čtvrtek odmítli k případu vypovídat, soud přečetl jejich výpovědi z přípravného řízení. Jejich verze se od sebe liší zejména v použití mačety. 

“Toho, co se stalo, lituji, nechal jsem se unést. Nechtěl jsem ho zabít. Žádný záměr jsem neměl. Tomáš byl na Honzu naštvaný, proto to takhle dopadlo. Bylo to v afektu. Mačetou jsem ale nikoho neudeřil, Tomáš to chce na mě hodit. Vykonával jsem to, co mi řekl. Dával mi pokyny. Bál jsem se o zdraví sebe a své tehdejší partnerky. Věděl, kde bydlí.” uvedl ve výpovědi obžalovaný Adam, který na otázky soudu odpovídal. 

Hororový příběh upřesňuje obžaloba. Oba obžalovaní podle ní dostali v lednu za úkol přivézt mladíka k muži rumunské národnosti, kterému dlužil peníze za neprovedenou opravu auta. Pod falešnou záminkou koupě poloosy na auto za 500 korun ho tak letos 20. ledna vylákali večer na opuštěné místo, kam ovšem Jan vyrazil i se svým kamarádem.

To násilníky neodradilo a napadli ho baseballovou pálkou. Jeho kamarád dostal strach a z místa ujel. Všechno chtěl nahlásit na policii, kvůli výhrůžkám a strachu o život to však nakonec neudělal.

Na místě zůstal pouze mladík s dvěma obžalovanými. Ti ho zraněného a spoutaného lepicí páskou naložili do nákladového prostoru dodávky a odvezli k muži, kterému peníze dlužil. „Muž obviněným řekl, aby poškozeného odvezli do nemocnice nebo jej alespoň vyhodili někde, kde poškozeného někdo najde,“ píše se v obžalobě.

Nelítostní agresoři, údajně kickboxeři, ovšem svého “šéfa” neposlechli a ani jedno z toho neudělali. Prý se obávali, že je Jan udá na policii. Jeli s ním tedy k lesu k Bítozevsi, kde ho začali brutálně mlátit. Dokonce ho přejeli autem. Svázaného ho navíc kopali a mlátili dřevěnou baseballovou pálkou, převážně do hlavy. V surovém běsnění se střídali. 

„Jeden z obviněných následně vzal z dodávky mačetu s plastovou rukojetí a ležícího poškozeného začal sekat a řezat do horní poloviny těla v okolí krku,“ stojí dále v obžalobě. 

Po tomto útoku už 19letý mladík nejevil známky života. „Poté jej oba obvinění přetáhli nejméně 15 metrů od dodávky na okraj lesního porostu, kde na něj naházeli listí,“ dodává obžaloba. To potvrzuje i obžalovaný Adam. “Měli jsme bílé chirurgické rukavice. Táhli jsme tělo do lesa, nevím, jak daleko. Kolem bylo listí, které jsme na něj nahrnuli,” potvrdil Adam. 

Oba pak odjeli do Mostu na myčku, kde dodávku umyli, věci z vraždy vyhodili do kontejneru. Mrtvolu mladého muže našel ve čtvrtek 25. ledna myslivec.