Podle svědků se mělo jednat o dobře oblečeného muže se slušným vystupováním. V Jiříkově, kde se muž objevil, není podomní prodej zakázán, lidé by se měli mít proto na pozoru. Muž sice nenabízel nic k prodeji, ale mohl by sbírat osobní údaje od lidí.

První informace o možném podvodníkovi přišly z jedné místní lékařské ambulance. „Obrátil se na nás jeden z pacientů, že u něj doma byl člověk, který se jej ptal na spokojenost s léčivými přípravky a tvrdil, že je z Krajské zdravotní," řekla Děčínskému deníku sestra z ambulance.

ŽÁDNÉ PODOMNÍ KAMPANĚ

Ta se následně obrátila jak na vedení jiříkovské radnice, tak především na Krajskou zdravotní.

„Krajská zdravotní žádného ze svých zaměstnanců nevyslala do uvedené oblasti a s kampaní, která dle všech známých příznaků vykazuje jednání tzv „Šmejdů" (podvodných a manipulativních prodejců) nemá nic společného a od jednání muže se ve všech směrech distancuje," uvedl mluvčí Krajské zdravotní Jiří Vondra s tím, že každý zaměstnanec společnosti je vybaven ID kartou.

Společnost totiž nepoužívá průkazy a jiná označení zaměstnanců. „Už vůbec ale neorganizujeme obdobné podomní kampaně," dodal ještě Jiří Vondra.